دکتر اسمعیل علی بیکی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود شد

photo_2021-02-04_23-51-41.jpg

مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با حضور نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شاهرود، مسؤولین استان و شهرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان، بسیج دانشجویی، بسیج شهرستان، هیأت رئیسه دانشگاه، مسؤولین دفتر نهاد مقام معظم رهبری، اساتید و کارکنان واحد شاهرود و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، آئین تکریم و معارفه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با حضور نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شاهرود، مسؤولین استان و شهرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان، بسیج دانشجویی، بسیج شهرستان، هیأت رئیسه دانشگاه، مسؤولین دفتر نهاد مقام معظم رهبری، اساتید و کارکنان واحد شاهرود و اصحاب رسانه برگزار شد.

در این مراسم آقای دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر تکریم و از زحمات ایشان در حدود ٣٢ ماه مسؤولیت ریاست واحد شاهرود تقدیر و آقای دکتر اسمعیل علی بیکی به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود معارفه شد.

دکتر اسمعیل علی بیکی در ابتدای سخنرانی خود با عرض سلام به شهدا و آرزوی سلامتی برای خدمتگزاران به نظام جمهوری اسلامی ایران دهه مبارک فجر و همچنین روز زن و ولادت با سعادت حضرت ام ابیها را به حاضرین تبریک گفت و به اساتید و کارکنان و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آقای دکتر خالصی دوست و نماینده محترم شهر آقای دکتر خانی و مسؤول دفتر نهاد رهبری در دانشگاههای استان حجه الاسلام دکتر کهساری و سایر مهمانها از واحد علی آباد کتول خیر مقدم عرض کرد و از ایشان برای حضور در جلسه قدردانی نمود.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از پتانسیل بالای واحد شاهرود و ظرفیت بالای کارکنان و اعضای هیأت علمی و تجهیزات و امکانات و فضاهای گسترده  آن سخن گفت و تاکید کرد باید با استفاده از این ظرفیتها دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود به جایگاهی بالاتر از این دست یابد

دکتر علی بیکی از افرادی که قبل از این در این واحد زحمت کشیده اند و روسای قبلی نام برد و از ایشان برای زحماتی که برای پیشرفت دانشگاه کشیده اند تشکر و قدردانی نمود و تأکید کرد: ما هم نهایت سعی و تلاش خود را می کنیم تا با همفکری و هم اندیشی دوستان قدمی برای پیشرفت واحد برداریم.

وی ظرفیت های دانشگاه از جمله 83000 متر مربع فضای آموزشی و 190 رشته دانشگاهی و حدود از 180 هکتار زمین در شهر و حومه شهر را از سرمایه های دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود دانست و به لزوم استفاده از امکانات و استعدادهای شهر از جمله توان نماینده محترم شهرستان برای پیشرفت دانشگاه و رفع نگرانی های همکاران تأکید کرد.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: باید همه کمک کنند تا با همت هم و با برنامه ریزی درست برای رفع این دغدغه ها و گذر از دانشگاه های نسل اول و دوم و رسیدن به دانشگاههای نسل سوم و چهارم تلاش کنیم.

دکتر علی بیکی با اشاره به اینکه توان و انرژی انسان هم مثل قوانین موجود در فیزیک مشخص و محدود است به لزوم تمرکز بر اهداف اصلی دانشگاه تأکید و ابراز کرد نباید درگیر حواشی باشیم چون این حواشی انرژی و تمرکز و توان ما را کاهش خواهند داد.

 

در این مراسم رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود هم ضمن عرض خیر مقدم به حضار و مهمانان و تبریک ولادت با سعادت بانوی دو عالم حضرت ام ابیها(س) و ایام دهه فجر گزارشی از اقدامات انجام شده در طول بیش از دو سال و نیم مسؤولیت خود در سمت ریاست واحد شاهرود را ارائه کرد.

دستاوردهای اخیر دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

ابوالقاسمی فر در بیان دستاوردهای اخیر دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در حوزه آموزش و پژوهش پزشکی عنوان کرد: در آذر ماه امسال دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود موفق شد در دسته بندی دفاتر توسعه آموزش دانشکده های علوم پزشکی در بین 15 واحد دانشگاهی از استان های گیلان، مازندران، گلستان و سمنان(منطقه آمایشی1) رتبه اول را کسب کند. همچنین پیرو برگزاری آزمون جامع علوم پایه و پیش کارورزی در شهریورماه امسال و بر اساس اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دو دانشجوی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود توانستند حائز رتبه های 7 و 9 کشور شوند.

وی از راه اندازی مرکز مهارتهای بالینی دانشکده علوم پزشکی با مجوز برگزاری آزمونهای صلاحیت بالینی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و عنوان کرد: تا کنون بیش از 10 دوره آزمون پایان دوره پزشکی عمومی و صلاحیت بالینی پرستاری در مرکز مهارتهای بالینی این دانشکده برگزار شده است.

ابوالقاسمی فر از جذب 6 عضو هیات علمی متخصص در رشته های علوم پایه و بالینی پزشکی نیز خبر داد و افزود: امکان جذب دانشجوی متقاضی انتقالی از خارج به داخل از ابتدای سال 1399 در رشته پزشکی فراهم شده است.

وی در بیان دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در دو سال اخیر به دستیابی به رتبه اول در استان سمنان و رتبه 8 در کشور و رشد جذب دانشجو به میزان %30 در سالهای 98 و 99 در واحد شاهرود اشاره و ابراز کرد: با پیگیری های انجام شده مجوز پذیرش دانشجوی تبدیل به داخل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی برای واحد شاهرود کسب شده است و همچنین واحد بین الملل نیز برای دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود مصوب شده است و از این پس می توانیم دانشجوی خارجی بگیریم.

حرکت به سوی دانشگاه کارآفرین مستقل از شهریه

ابوالقاسمی فر از زیر کشت بردن یک هکتار زمین این واحد دانشگاهی برای گیاه زعفران و ایجاد سه مرکز تحقیقات"نانو ذرات بیولوژیک در پزشکی"، "مواد مؤثره داروهای گیاهی" و "حقوقی و معاضدت قضایی" در طول دو سال اخیر یاد و خاطر نشان کرد: با ایجاد سرای نوآوری خودرو اقدام به توسعه کارهای تحقیقاتی شد و در این راستا واحد شاهرود با شرکت «کویر خودرو دیزل» به صورت مشارکتی وارد قرارداد شده و امید است با به ثمر رسیدن این پروژه در زمین 100 هکتاری متعلق به واحد شاهرود گام بلندی در زمینه قطع وابستگی درآمد دانشگاه به شهریه دانشجو فراهم شود و علاوه بر کسب درآمد، دانشگاه را به سمت یک دانشگاه کارآفرین سوق دهیم که دانشجو بتواند با اطمینان از آینده واحد شاهرود را برای ادامه تحصیل خود انتخاب نماید.

رتبه اول معاونت فرهنگی دانشجویی واحد شاهرود در سطح کشور

وی به کسب مقام اول معاونت فرهنگی_دانشجویی اشاره و خاطر نشان کرد: طی دو سال و نیم اخیر بیش از دویست برنامه کلان در سطح دانشگاه و شهرستان انجام شده است که از جمله آنها برگزاری اردوهای راهیان نور برای دانشجویان و کارکنان و اساتید، اردوهای جهادی، نشست های هم اندیشی اساتید و کارکنان، برگزاری سلسله جشن های مذهبی، برگزاری مسابقات ورزشی به مناسبت های مختلف، برگزاری مراسم های ملی_مذهبی به مناسبت اعیاد مختلف، نشست هم اندیشی کارکنان با مسؤولین حوزه فرهنگی با موضوع امر به معروف و نهی از منکر، صدور بیانیه ها در محکومیت و یا تأیید وقایع انقلابی مذهبی، استفاده از فضای مجازی در ارسال پیامهای قرآنی در مقابله با حملات دشمنان نظام و انقلاب برای دانشجویان و اساتید و کارکنان، برگزاری محفل شعر (از الف تا انتظار) به صورت شهرستانی توسط کانون شعر و ادب سپیدار، کارگاه های تفسیر سوره های قرآنی به مناسبت های مختلف و ... بوده است.

شایان ذکر است در پایان این مراسم که با حضور نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شاهرود، مسؤولین استان و شهرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان، بسیج دانشجویی، بسیج شهرستان، مسؤولین دفتر نهاد مقام معظم رهبری، اصحاب رسانه و هیأت رئیسه، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد با اهدای هدایایی از طرف مسؤولین و اساتید و کارکنان واحد شاهرود از زحمات آقای دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر در حدود ٣٢ ماه مسؤولیت ریاست واحد شاهرود تقدیر و تجلیل شد و با قرائت حکمی از سوی آقای دکتر طهرانچی آقای دکتر اسمعیل علی بیکی به عنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود معارفه شد.

 

🔗 لینک خبر در خبرگزاری آنا

 

🔗 لینک خبر در خبرگزاری فارس

 

🔗 لینک خبر 1 در خبرگزاری بسیج

 

🔗 لینک خبر 2 در خبرگزاری بسیج

 

🔗 لینک خبر 3 در خبرگزاری بسیج

  • پنجشنبه 16 بهمن 1399
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

دوشنبه 11 اسفند 1399 . 02:12 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی