پذیرش بدون آزمون در ۸۶ رشته کاردانی و کارشناسی و موفقیت نسبی در آموزش مجازی

ShrunkIMG_0056.JPG

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود گفت: در نظر داریم برای دانشجویان این دانشگاه و خانواده‌ آنان امکان بهره‌مندی از امکانات بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی تخصصی و آموزشی خاتم‌الانبیا(ص) را با تخفیف فراهم کنیم.

سیداحمد ابوالقاسمی‌فر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در شاهرود، با بیان اینکه در مقاطع تحصیلی مختلف امکان ثبت‌نام با آزمون و بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود وجود دارد، اظهار کرد: در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد ثبت‌ نام فقط با آزمون میسر است هرچند دانشجویان استعداد درخشان نیز می‌توانند در صورتی که شرایط را دارا باشند در این مقاطع ادامه تحصیل دهند.

پذیرش بدون آزمون در ۸۶ رشته کاردانی و کارشناسی

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود افزود: داوطلبان ورود به دانشگاه در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کاردانی به استثنای رشته‌های پزشکی، پرستاری، هوشبری و علوم آزمایشگاهی می‌توانند در سایر رشته‌ها به‌صورت بدون آزمون به تحصیل بپردازند که این رشته‌ها در واحد شاهرود شامل ۵۱ رشته کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و ۳۵ رشته کاردانی پیوسته و ناپیوسته است.

وی به بهره‌مندی این واحد دانشگاهی از بیمارستان آموزشی-درمانی خاتم‌الانبیا(ص) اشاره و خاطرنشان کرد: بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی تخصصی و آموزشی خاتم‌الانبیا(ص) به همراه رشته پزشکی و پرستاری و هوشبری و علوم آزمایشگاهی از ویژگی‌های ممتاز واحد شاهرود و مایه مباهات شهرستان شاهرود است و در نظر داریم برای دانشجویان محصل در این واحد دانشگاهی و خانواده‌های آنان امکان بهره‌مندی از امکانات بیمارستان را با تخفیف فراهم کنیم.

تشریح ویژگی‌ها و مزایای واحد شاهرود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در بیان ویژگی‌ها و مزایای واحد شاهرود برای تحصیل‌کنندگان در آن یادآور شد: مشاوره و هدایت تحصیلی رایگان برای داوطلبان ورود به این واحد دانشگاهی، دارابودن مرکز مشاوره روانشناسی با ارائه خدمات رایگان در دانشگاه، مشاوره برای اتمام تحصیل در کمترین تعداد ترم با معدل بالا، هزینه کمتر از دوره‌های شبانه دولتی بخشی از ویژگی‌های این دانشگاه است.

ابوالقاسمی‌فر اضافه کرد: وجود ۱۸۰ عضو هیئت علمی مجرب و استاد فارغ‌التحصیل از بهترین دانشگاه‌های کشور، امکان بهره‌مندی از دوره‌های آموزش زبان انگلیسی رایگان، برگزاری دوره‌های تخصصی برای ورود به بازار کار و معرفی دانش‌آموختگان به ادارات، سازمان‌ها و صنایع برای اشتغال (طبق تفاهم‌های انجام‌شده با دانشگاه) از دیگر ویژگی‌های واحد جامع شاهرود است.

وی بیان کرد: علاوه‌بر این در شرایط معمول غیرکرونایی، برگزاری اردوهای زیارتی مخصوص دانشجویان جدید به‌صورت رایگان، امکان اسکان دانشجویان خانم و دانشجویان تحصیلات تکمیلی به‌صورت موقت، برگزاری اردوهای تفرجی و راهیان نور در گذشته را می‌توان ازجمله امکانات رفاهی مربوط به دانشجویان برشمرد.

انتخاب معاونت فرهنگی دانشجویی واحد شاهرود به‌عنوان معاونت موفق

ابوالقاسمی فر در افتتاح بخش مراقبت های ویژه بیمارستان خاتم الانبیا شاهرود

عضو ستاد فریضتین شهرستان شاهرود درباره فعالیت‌های فرهنگی این واحد دانشگاهی توضیح داد: تیر سال جاری معاونت فرهنگی دانشجویی این دانشگاه به‌عنوان معاونت موفق کشوری در حوزه عملکردی انتخاب و معرفی شد که فعال‌سازی ۳۰ کانون دانشجویی، نشریه و تشکل سیاسی و مذهبی در واحد شاهرود، مدیریت بسیاری از برنامه‌های شهرستانی مانند چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۹۷ و چهلمین سالگرد دفاع مقدس در سال ۹۹ از عوامل موفقیت این دانشگاه بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود عنوان کرد: برگزاری محافل انس با قرآن، مسابقات قرآنی و فرهنگی، کلاس‌های تفسیر و کارگاه‌های فرهنگی و برگزاری مراسم ملی و مذهبی مانند اعیاد مذهبی و مراسم سوگواری معصومین(ع)، برگزاری مراسم سوم خرداد، دهه فجر انقلاب اسلامی، گرامیداشت هفته دفاع مقدس، ۱۳ آبان، ۱۶ آذر، ۹ دی، روز قدس، هفته بسیج و گسترش فضای انقلابی از دیگر عوامل ارتقای رتبه دانشگاه است.

ابوالقاسمی‌فر ادامه داد: برگزاری جشنواره شعر جواهرانه، فضاسازی‌های فرهنگی در محیط دانشگاه، برگزاری جلسات بصیرت‌افزایی متعدد با استادان، کارکنان و دانشجویان و اهتمام در پیاده‌سازی‌های طرح عفاف و حجاب و فعالیت در فضای مجازی با همکاری اداره روابط عمومی واحد شاهرود و ... در دستیابی حوزه معاونت فرهنگی به جایگاه معاونت موفق کشوری در حوزه عملکردی و ارتقای رتبه واحد شاهرود مؤثر بوده است.

موفقیت نسبی در آموزش مجازی

وی با اشاره به اینکه شیوع ناگهانی کووید-۱۹، سیستم بهداشتی دنیا را با چالش‌های متعددی روبه‌رو و سایر حوزه‌ها ازجمله تعلیم و تربیت را نیز تحت تأثیر خود قرار داد، تأکید کرد: در واحد شاهرود نیز هماهنگ با واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور برای کاهش شیوع ویروس کرونا آموزش‌های حضوری در دانشگاه تعطیل شد و آموزش مجازی جایگزین شد که برگزاری کلاس‌ها در سامانه LMS در نیمسال تحصیلی گذشته تا حدود زیادی موفقیت‌آمیز هم بود.

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: در این راستا مدیر روابط عمومی واحد پشتیبانی سامانه را برعهده گرفت و با تهیه حدود ۲۰ ویدئو و اطلاعیه‌های مختلف و درج سؤالات پرتکرار و پاسخ آنها در سایت دانشگاه و شبکه‌های مجازی که دانشجویان و استادان در آنها حضور دارند، در امر پشتیبانی با موفقیت ظاهر شد.

بهره‌مندی از فضای آموزشی کامل با بهترین امکانات روز آموزشی

ابوالقاسمی‌فر با بیان اینکه بسیاری از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در مسئولیت‌های کلیدی استان و شهرستان اشتغال دارند، درباره امکانات واحد شاهرود اظهار کرد: این دانشگاه بهره‌مند از فضای آموزشی کامل با بهترین امکانات روز آموزشی، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های مجهز به پیشرفته‌ترین امکانات روز، بزرگ‌ترین کتابخانه تخصصی استان و لابراتوار زبان است.

وی افزود: بهره‌مندی از سایت کامپیوتر مجهز و امکانات رفاهی و ورزشی مانند دو زمین چمن فوتبال مجزا، پارک دانشجویی، سالن ورزشی فوتسال و والیبال، سالن بدنسازی و تنیس، سلف‌سرویس و تالار بزرگ مجهز و لوکس، فضای سبز چشم‌نواز، خوابگاه برای دانشجویان خانم، سرویس ایاب و ذهاب تا داخل دانشگاه در ایام غیرکرونایی در دستیابی واحد شاهرود به رتبه نخست در استان سمنان بی‌تأثیر نبوده است.

  • شنبه 15 آذر 1399
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

دوشنبه 11 اسفند 1399 . 00:48 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی