نحوه دفاع از پایان‌نامه‌های دانشجویی در ایام کرونا/ حضور دانشجویان در آزمایشگاه چگونه است؟

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود گفت: در امور مربوط به پایان‌نامه‌ها برای اینکه آموزش دانشجویان و دفاع از پایان‌نامه‌ها دچار وقفه نشود از سامانه سیستم جامع مدیریت امور پژوهشی (پژوهشیار) استفاده می‌شود.

سیداحمد ابوالقاسمی‌فر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در شاهرود، درباره فعالیت‌های حوزه پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود به قسمت‌های مختلف این حوزه و فعالیت‌های آنها اشاره و اظهار کرد: حوزه پژوهش دانشگاه حوزه پویا و تأثیرگذاری بوده که با شیوع کووید-۱۹ در کشور فعالیت‌های خود را منطبق با شرایط پیش‌آمده تغییر داده است تا برنامه‌ها و اولویت‌های قسمت‌های مختلف آن با مشکل مواجه نشود.

وی افزود: به‌عنوان مثال در امور مربوط به پایان‌نامه‌ها برای اینکه آموزش دانشجویان و دفاع از پایان‌نامه‌ها دچار وقفه نشود، پژوهش دانشگاه از سامانه سیستم جامع مدیریت امور پژوهشی (پژوهشیار) استفاده کرد و استادان و دانشجویان پس از ثبت‌نام در این سامانه از قابلیت‌های این سامانه بهره‌مند شده‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود ادامه داد: دانشجویان بومی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برای دفاع از پایان‌نامه یا رساله در محل دانشگاه و دانشجویان غیربومی در محل سکونت خود حضور می‌یابند.

فرصت مناسب برای استادان به‌منظور تحقیق، پژوهش و چاپ مقالات

ابوالقاسمی‌فر بیان کرد: با مکاتبه‌ای که صورت می‌گیرد، استادان راهنما و مشاور در محل دانشگاه و استادان داور و مشاور غیربومی هم به‌صورت مجازی در جلسات دفاع حضور دارند. تمام امور مربوط به امتیاز استادان (مقالات، کتب، اختراع) به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود و فرصت مناسبی برای استادان است که به تحقیق و پژوهش و چاپ مقالات بپردازند.

وی درباره نحوه استفاده از آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و کتابخانه دانشگاه عنوان کرد: با توجه به محدودیت تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری برای انجام آزمایش‌های مربوط به پایان‌نامه، این فعالیت‌ها به‌صورت حضوری در محل آزمایشگاه و کارگاه و با رعایت زمان‌بندی که توسط کارشناس آزمایشگاه صورت می‌گیرد، انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود خاطرنشان کرد: خدمات آزمایشگاهی برای دانشجویان مقطع کارشناسی نیز با ارائه توضیحات استادان مربوط در گروه‌های تشکیل‌شده در شبکه‌های اجتماعی و ارائه داده‌های عملی توسط کارشناس آزمایشگاه و انجام محاسبات توسط دانشجویان و یا ارائه فیلم مربوط به آزمایشگاه توسط کارشناس و دریافت داده‌های عملی و انجام محاسبات توسط دانشجویان انجام می‌شود.

ابوالقاسمی‌فر یادآور شد: تمام امور مربوط به آزمایشگاه و آشنایی دانشجویان با دستگاه‌ها و ابزار عملی، به‌صورت گروه‌بندی و زمان‌بندی با محدودیت‌های خاص و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل آزمایشگاه صورت می‌گیرد.

وی اضافه کرد: برای استفاده از کتابخانه نیز تمهیداتی داشته‌ایم، به این صورت که تمدید و یا آگاهی از موجودبودن کتب مورد نیاز، به‌صورت تلفنی صورت می‌گیرد و دانشجویانی که به کتابخانه مراجعه می‌کنند با رعایت نکات بهداشتی، کتب مورد نیاز خود را اخذ می‌کنند.

 

🔗 لینک خبر در خبرگزاری آنا

  • پنجشنبه 06 آذر 1399
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

دوشنبه 11 اسفند 1399 . 02:08 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی