استادان و دانشجویان در برگزاری کلاس‌های مجازی پشتیبانی می‌شوند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود نیاز به پشتیبانی برگزاری کلاس‌های مجازی را ضروری دانست و گفت: ترم تحصیلی جاری نیز گروهی برای پشتیبانی استادان و دانشجویان تشکیل شده است.

سیداحمد ابوالقاسمی‌فر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در شاهرود، درباره ارائه آموزش مجازی برای جامعه هدف به‌ویژه دانشجویان با ابراز رضایت نسبی از برگزاری کلاس‌ها در نیمسال تحصیلی دوم ۹۸-۹۹ و ترم تابستان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود اظهار کرد: واحد شاهرود هم مانند سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور از اواخر اسفند ۱۳۹۸ کلاس‌های مجازی را آغاز کرد.

وی افزود: در حالی که بسیاری از دانشگاه‌های دولتی در شهرستان سردرگم بودند، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود با استفاده از زیرساخت واحد الکترونیکی موفق شد درصد قابل قبولی از کلاس‌ها را با موفقیت برگزار کند.

عضو هیئت علمی واحد شاهرود از مشکلات کلاس‌ها در ترم‌های دوم ۹۸-۹۹ و تابستان ۱۴۰۰ را ناآشنایی تعدادی از استادان و دانشجویان با سامانه و مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری عنوان و خاطرنشان کرد: لازم است از تلاش‌های روابط عمومی قدردانی شود؛ چراکه با تهیه حدود ۲۰ ویدئو، اطلاعیه‌های مرتبط و نرم‌افزارهای مورد نیاز و انتشار آن در گروه‌هایی که استادان و دانشجویان حضور دارند، بسیاری از مشکلات دانشگاهیان واحد شاهرود و دیگر دانشگاه‌ها برطرف شد.

ابوالقاسمی‌فر نیاز به پشتیبانی برگزاری کلاس‌های مجازی را ضروری دانست و تأکید کرد: این ترم نیز گروهی برای پشتیبانی استادان و دانشجویان توسط روابط عمومی واحد شاهرود تشکیل شده است و دانشجویان و استادان با طرح سؤالات خود پاسخ‌ها را دریافت می‌کنند و سؤالات پرتکرار توسط مدیر روابط عمومی واحد به‌صورت مستمر در سایت دانشگاه و شبکه پیام‌آور دانشگاه درج می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود با بیان اینکه با وجود تجربه آموزش مجازی در نیمسال تحصیلی گذشته انتظار شرکت جدی‌تر دانشجویان در کلاس‌ها می‌رود، بیان کرد: طبق بخشنامه باید حداقل نصف نمره هر درس به فعالیت مستمر و امتحانات طول ترم و کار کلاسی دانشجویان تعلق بگیرد.

وی اضافه کرد: امیدواریم به این ترتیب استرس پایان‌ترم دانشجویان و استادان ناشی از رخداد مشکلات احتمالی اینترنت و سامانه و نگرانی‌های مربوط به میزان اعتبار آزمون غیرحضوری پایان‌ترم برطرف شود.

 

🔗 لینک خبر در خبرگزاری آنا

  • پنجشنبه 06 آذر 1399
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

دوشنبه 11 اسفند 1399 . 01:13 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی