بیانیه بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی

ShrinkedIMG_0019.jpg

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی و سخنان سخیف رئیس جمهور فرانسه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود و رئیس بسیج اساتید این دانشگاه با ارسال پیامی، اقدام موهن نشریه فرانسوی شارلی ابدو و حمایت رئیس جمهور بی خرد فرانسه از این رفتار شرم آور را محکوم کرد. متن پیام به شرح زیر است:


« بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ»


يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ ﴿۸﴾

مى‏ خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و خدا نور خود را كامل خواهد کرد گرچه كافران را ناخوش افتد_ (قرآن کریم، سوره مبارکه صف آیه ۸)

حرکت رذیلانه و ضد انسانی و ضد اخلاقی اهانت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام (ص) و کتاب مقدس و آسمانی قرآن کریم توسط نشریه ای فرانسوی، که قلب مسلمانان را نشانه گرفته، هر انسان آزاده و خردمند و صاحب دردی را برآن می‌دارد تا به روشنگری پرداخته و این اقدامات اهانت آمیز و رذیلانه را سم‌زدایی و محکوم کند.

قلم‌ های زهرآگین، زبان‌های دشنام‌دهنده، حرکت های اختلاف افکن بویژه توهین های مکرر به مقدسات اسلامی و پیامبر عظیم الشان اسلام صلوات الله علیه و آله و سلم که در کشورهای غربی طی سال های گذشته بارها مشاهده و به یک رویه عادی تبدیل شده و نشان از افول انسانیت و اخلاق در تمدن غربی است، بار دیگر عواطف و احساسات همه مسلمانان بلکه همه موحدین و متدینین عالم را جریحه دار و آزرده ساخته و انشاءالله به یاری خداوند متعال پایان عمر بی اخلاقان مدعی اخلاق مداری را رقم خواهد زد.

پشت صحنه این اقدام اسلام ستیزانه، رژیم صهیونیستی است که منطق و استدلال درست درباره بافته های خودش برای ارائه به جهانیان ندارد. این راه و روش تکراری که به لطف و فضل الهی نه تنها باعث ضربه زدن به مقدسات نشده بلکه روز به روز به عظمت این کتاب آسمانی و رسول الهی افزوده است.

 بسیح اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود همراه و همصدا با کلیه مسؤولین، اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) این اقدام توهین آمیز نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" و گروه های افراطی و حمایت رئیس جمهور بی خرد فرانسه و هرگونه توهین به مقدسات، ادیان و پیامبران را بشدت محکوم می کند و از مسئولین کشور فرانسه می‌خواهد که به خود آمده و از فریب خود و دیگران و خردگریزی و انسان ستیزی اجتناب کنند و شعار دفاع از ارزش‌های جمهوری فرانسه را پوششی برای ابراز خصومت با پیامبر خدا(ص) و مسلمانان نسازند.

بسیج اساتید واحد شاهرود با تأکید بر لزوم احترام به مقدسات تمامی ادیان و ارزش‌های اصیل همه فرهنگ‌ها و تداوم گفتمان سازنده و استمرار تعامل خیرخواهانه میان پیروان همه ادیان و اهالی همه فرهنگ ها همگان را آنگونه که پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) به ما آموخته به خردپیشگی و مهرورزی و گذشت و صداقت و نیک اندیشی دعوت می کند و امید دارد سران کشور فرانسه همچون کودکان بی خرد بازیچه سناریوی غرض ورزانه دشمنان خدا قرار نگیرند.

🔗 مشروح بیانیه در خبرگزاری بسیج

  • شنبه 10 آبان 1399
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

يکشنبه 17 اسفند 1399 . 20:42 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی