مبلغ وام تحصیلی دانشجویی در سال ۹۹ + شرایط دریافت

ثبت نام وام‌های دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ۳۰ مهر آغاز شده و ثبت نام برخی از وام‌ها تا ۱۵ آذر و برخی دیگر تا ۱۵ دی ۹۹ ادامه خواهد داشت.

ثبت نام وام‌های دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ۳۰ مهر آغاز شده و ثبت نام برخی از وام‌ها تا ۱۵ آذر و برخی دیگر تا ۱۵ دی ۹۹ ادامه خواهد داشت. به گفته رئیس این صندوق ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت وام‌های دانشجویی در نیمسال اول سال تحصیلی جدید اختصاص داده شده است.

الیاس منیری، معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان نیز در خصوص اختصاص وام به دانشجویان شاغل گفت: تمام دانشجویان غیرشاغل می‌توانند وام دریافت کنند، فقط دانشجویان شاغل نمی‌توانند از وام برخوردار شوند. وام شهریه تنها وامی است که در صورتی که منابع داشته باشیم، دانشجویان شاغل در اولویت دوم قرار می‌گیرند و اگر منابع مازاد بماند شاغلان هم می‌توانند از این وام بهره مند شوند.

وی ادامه داد: در سال جاری طرح تجمیع وام‌های دانشجویی را عملیاتی کردیم به چند وام اصلی و پر تقاضا توجه ویژه شد وام تحصیلی که از ۶۰۰ هزار تومان بود به یک میلیون و ۵۰۰ تا دو میلیون تومان افزایش یافت. وام ضروری که سال گذشته با افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی به یک میلیون تومان رسیده بود، امسال بین ۳ تا ۵ میلیون افزایش پیدا کرد.

معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان گفت: وام ودیعه مسکن که در گذشته متناسب با شهرها و مقاطع تفاوت داشت بازنگری و مبلغ وام آن افزایش یافت و دانشجویان به لحاظ مقطع از این بحث مستثنا شدند و مقطع تحصیلی تاثیری در اخذ وام ودیعه مسکن ندارد. وام ودیعه مسکن در تهران از ۱۰ میلیون تومان که به دانشجویان دکتری ارائه می‌شد به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافت و در کلان شهرها ۲۰ میلیون و در سایر شهرها تا ۱۵ میلیون تومان افزایش یافت که در مواردی در وام‌ها تا ۱۰۰ درصد رشد داشتیم.

 فرایند ثبت درخواست وام به دانشجویان شهریه پرداز 

در فرایند پرداخت وام به دانشجویان دوره‌های روزانه و نوبت دوم و شهریه پرداز ابتدا دانشجو باید به پورتال دانشجویی خود از  سایت صندوق رفاه به آدرس ir.swf.www یا مراجعه به پورتال دانشجویی صندوق رفاه به آدرس ir.swf.bp.www وارد شود. 

پس از ورود به پورتال دانشجویی خود، اگر دانشجوی ورودی جدید و بدون پرونده در سامانه جامع صندوق است، دکمه ثبت نام دانشجوی جدید را انتخاب کند و با وارد کردن کد ملی و تاریخ تولد و انتخاب دکمه جستجو را انتخاب کند.

سپس با وارد کردن تابعیت، محل صدور، مرکز آموزشی، رشته تحصیلی، نوع دوره، مقطع، سال ورود، نیمسال ورود، شماره دانشجویی، تلفن ثابت و همراه و دریافت کد صحت سنجی در گوشی همراه به صورت پیامک و گزینه ذخیره را انتخاب کند.

در صورت تأیید دانشجو توسط دانشگاه به عنوان دانشجوی آن دانشگاه، دانشجو با ورود مجدد به پورتال دانشجویی و ثبت کلمه کاربری و رمز عبور، درخواست وام را ثبت می‌کند. 

هم‌چنین دانشجوی ورودی جدید در مقطع جدید و دارای پرونده در سامانه جامع صندوق می‌بایست نام کاربری و رمز عبور (که همان کد ملی دانشجو بدون خط تیره است) وارد کند. 

در صورتی که مقطع تحصیلی قبلی تعیین تکلیف شده باشد (صدور دفترچه یا تسویه حساب) وارد بخش اطلاعات دانشجو شده و ثبت مقطع تحصیلی جدید را انتخاب می‌کنند.

پنجره جدید باز شده مقطع قبلی و تعیین تکلیف شده را نمایش می‌دهد و دانشجو می‌بایست درخواست ایجاد مقطع تحصیلی جدید را انتخاب کند.

واردکردن تابعیت، محل صدور، مرکز آموزشی، رشته تحصیلی، نوع دوره، مقطع، سال ورود، نیمسال ورود، شماره دانشجویی، تلفن ثابت و همراه و دریافت کد صحت سنجی درگوشی همراه به صورت پیامک و انتخاب ذخیره.

در صورت تأیید دانشجو توسط دانشگاه به عنوان دانشجوی آن دانشگاه، دانشجو با ورود مجدد به پورتال دانشجویی و ثبت کلمه کاربری و رمز عبور، درخواست وام می‌کند.

دانشجوی دارای پرونده در سامانه جامع صندوق در همان مقطع تحصیلی نیز به پورتال دانشجویی با نام کاربری و رمز عبور (که همان کد ملی دانشجو بدون خط تیره است) وارد می‌شود و گزینه ثبت درخواست وام را انتخاب می‌کند.

سپس دانشجو باید به دانشگاه جهت مطابقت و تأیید ثبت نام اولیه مراجعه کند که باید مستندات اعم از اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی، سند تعهد نامه محضری، سند تأهل، اجاره نامه دارای کد رهگیری، شماره حساب فعال به نام دانشجو، کارت دانشجویی و …بر اساس نوع وام درخواستی همراه خود داشته باشد.

دانشجو می‌بایست با توجه به محدودیت‌های فنی از ساعت ۸ صبح الی ۱۶ بعد ظهر در پورتال دانشجویی ثبت نام کند.

نام کاربری تمامی دانشجویان، کد ملی به صورت ۱۰ رقم عددی و بدون خطوط بین آن است.

کلمه عبور برای دانشجویان قدیمی همان کلمه عبور قبلی و برای دانشجویان جدید همان ۱۰ رقم عددی کد ملی بدون خطوط بین آن است.

 

🔗لینک مشروح خبر

پیام آور در تلگرام

شبکه پیام آور در ایتا

  • جمعه 09 آبان 1399
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

يکشنبه 17 اسفند 1399 . 20:51 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی