نام گذاری بلوار اصلی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

7.jpg

همزمان با هفته دفاع مقدس و با حضور دانشگاهیان و طلاب حوزه های علمیه شهرستان شاهرود، بلوار اصلی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نام گذاری شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، همزمان با هفته دفاع مقدس مراسم غبارروبی و تجدید میثاق با شهیدان در مزار شهدای گمنام دانشگاه‌های شهرستان شاهرود با حضور رؤسا، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های شهرستان شاهرود، طلاب و حوزویان، فرمانده و اعضای بسیج دانشجویی، فرمانده و اعضای بسیج ادارات، رئیس و کارکنان بنیاد شهید انقلاب اسلامی، اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان شاهرود و تعدادی از مسؤولین شهرستان شاهرود برگزار شد.
در این مراسم پس از تلاوت قرآن و مداحی و مرثیه سرایی مداح اهل بیت (ع) به مناسبت سالگرد شهادت حضرت رقیه (س)، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود ضمن عرض خیر مقدم به حاضران در تجلیل مقام شهدا به ویژه شهدای گمنام و ثمرات جنگ تحمیلی به سخنرانی پرداخت.
دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر با تأیید اینکه یقینا جنگ خرابی و ضایعات به بار می‌آورد خاطر نشان کرد: اگرچه خانواده‌های شهید و جانبازان و ایثارگران از جنگ آسیب‌هایی را متحمل شده اند، اما همانگونه که مقام معظم رهبری اشاره فرمود: ه اند جنگ برای ما برکاتی داشته است.
وی با یادآوری این نکته که در زمان جنگ تحمیلی ابر قدرت‌های شرق و غرب و بسیاری کشور‌های دیگر عزم خود را برای تجزیه ایران اسلامی به چند کشور کوچک جزم کرده بودند تأکید کرد: همین که با این همه فشار و تنگنا حتی یک وجب از خاک کشور ما به دست بیگانگان نیافتاد نشان از پیروزی ما در این نبرد دارد.
ابوالقاسمی فر مردم ایران را مردمی قدرشناس و وظیفه شناس دانست و بر لزوم آشنایی نسل جوان با دوران جنگ تحمیلی و ثمرات ارزشمند آن و فرهنگ ایثار و از خود گذشتگی آن دوران تآکید کرد و افزود: نسل امروز شاید به سختی بتوانند از خود گذشتگی و حس قدرشناسی و وظیفه شناسی مردم را در دوران دفاع مقدس درک کنند. مردمی که هرآنچه داشتند به جبهه‌ها تقدیم می‌کردند و برخی تنها با ارسال یک نوشته به رزمندگان روحیه می‌دادند.
فرمانده بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود تصریح کرد: البته جوان امروز هم همان ویژگی را دارد و هر زمانی که مقام معظم رهبری فرمان دهد این مردم همه آماده اند و به صحنه خواهند آمد.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد خودباوری و اعتماد به خود تصریح کرد: ما در ابتدا حتی امکان ساخت یک سیم خاردار را هم نداشتیم و آن را وارد می‌کردیم، اما در ادامه به پیشرفت‌های علمی بزرگی دست یافتیم و توانستیم در زمینه هسته ای، هوا و فضا و صنایع موشکی زبانزد همگان شویم. هر چند تعدادی از این عزیزان توسط دشمنان به شهادت رسیدند، اما بسیاری از این دانشمندان هم اکنون در بخش‌های مختلف کشور مشغول فعالیت هستند.
رئیس ستاد دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با اشاره به تئاتر دانشجویان و بیان شبهات و پاسخ آن‌ها اظهار کرد: نسل جوان ما نباید به خاطر فاصله زمانی با دوران دفاع مقدس از برکات آن دوران بی بهره شود بلکه باید شبهات ذهنی خود را مطرح کند و دانشگاهیان وظیفه دارند پاسخ آن‌ها را به نحو مناسب ارائه کنند. در واقع دانشگاهیان و طلاب وظیفه سنگینی برای تبیین و تشریح ارزش‌ها و آرمان‌ها دارند که در واقعیت‌های جنگ وجود دارد و لازم است در مقابل هزینه‌های میلیاردی برای تخریب ارزش‌ها دانشگاهیان در صحنه فعال باشند و شبهات را پاسخ دهند.
در این مراسم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی برگزار شد پس از سخنان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود حاضرین در مزار دو شهید گمنام این واحد دانشگاهی حضور یافتند و با اعطای گل و قرائت فاتحه مقام شهیدان جنگ تحمیلی را گرامی داشتند.
در ادامه از یادمانی با تابلو مزین به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی رونمایی شد و بلوار اصلی دانشگاه آزاد اسلامی در ورودی این دانشگاه طی مراسمی توسط رؤسای دانشگاه‌ها و مسؤولین به نام این سردار شهید نامیده شد.
حاضران سپس در قالب یک کاروان به سمت مزار شهدای گمنام دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران شاهرود حرکت کردند و با قرائت فاتحه و ذکر صلوات با شهید گمنام دفن شده در این دانشگاه تجدید پیمان کردند و پس از آن طلاب، حوزویان، رؤسا، اساتید، کارکنان و مسؤولین دانشگاه‌های آزاد اسلامی شاهرود، دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشگاه فنی و حرفه‌ای خواهران شاهرود، دانشگاه پیام نور شاهرود و ... در حرم شهدای گمنام پردیس دانشگاه صنعتی حضور یافتند و با اهدای گل و خواندن قرآن مقام شهیدان گمنام جنگ تحمیلی را گرامی داشتند و رؤسای دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای دختران و صنعتی شاهرود در تجلیل مقام شهیدان و ارزش‌های والای دفاع مقدس سخنرانی کردند.
در ابتدای این مراسم دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود یک تئاتر نمایشی با مضمون دفاع مقدس را اجرا کردند که در این نمایش تعدادی دانشجویان شبهاتی در مورد علل جنگ و خانواده‌های شهیدان و لزوم اهمیت به موضوع جنگ تحمیلی را در کلاس مطرح کردند که استاد با طرح سؤالاتی اهمیت این نکات را برای دانشجویان و حاضرین در این مراسم تبیین کرد.

 

🔗 لینک خبر در خبرگزاری بسیج

  • چهارشنبه 02 مهر 1399
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

دوشنبه 29 دي 1399 . 00:59 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی