بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به دستگاه C-ARM مجهز شد

5.jpg

دکتر محمدحسین حسنی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان از تحویل و راه‌اندازی دستگاه C-ARM ساخت یک شرکت ایرانی در بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص) شاهرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود مجهز به دستگاه C-ARM شد که انشاءالله با تجهیز بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به دستگاه C_ARM، انجام بسیاری از اعمال پیچیده ارتوپدی و جراحی های مغز و اعصاب در اين بيمارستان امکان پذير خواهد شد.

🔹محمدحسین حسنی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در شاهرود از تحویل و راه‌اندازی دستگاه C-ARM ساخت یک شرکت ایرانی در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) شاهرود خبر داد و اظهار کرد: در جلسه‌ای با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع، مسئولان اتاق عمل و قسمت تصویربرداری و تجهیزات پزشکی بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و مسئول یک شرکت ایرانی، دستگاه C-ARM راه‌اندازی و طرز کار آن آموزش داده شد.

🔹وی درباره کاربرد این دستگاه بیان کرد: دستگاه C-ARM که نام آن از بازوی C شکل آن نشئت گرفته شده است، اغلب برای انجام مطالعات و تست‌هایی که حداکثر انعطاف‌پذیری و سازگاری را از نظر پوزیشن‌دهی نیاز داشته باشد ازجمله مطالعات آنژیوگرافی، مطالعات درمانی (قراردادن استنت در عروق، بایوپسی پروستات و آمبولیزاسیون) مطالعات قلبی و ارتوپدی و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

🔹معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان در مورد نحوه کار دستگاه C-ARM توضیح داد: این سیستم از یک ژنراتور(منبع اشعه ایکس) و یک تقویت‌کننده تصویر یا دتکتور فلت پنل تشکیل شده و بازوی C شکل آن به سایر اجزای دستگاه متصل است و اجازه حرکت افقی، عمودی و در اطراف محورها را می‌دهد، به این ترتیب اشعه ایکس قابلیت عبورکردن را از هر زاویه‌ای از بدن بیمار دارد.

🔹حسنی افزود: دستگاه C-ARM علاوه‌بر توانایی‌های رادیوگرافی برای تصویربرداری در حین عمل جراحی استفاده می‌شود. این سیستم تصاویر X-RAY را به‌صورت بلادرنگ(Real time) با قدرت تفکیک بسیار بالا تولید می‌کند و به این ترتیب به پزشک این امکان را می‌دهد که با مشاهده پروسه عمل جراحی به‌سرعت اصلاحات لازم را انجام دهد.

🔹عضو هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در مورد محل استفاده از این دستگاه در بیمارستان عنوان کرد: دستگاه C-ARM در موارد متعددی در بیمارستان‌ها و اتاق‌های عمل ازجمله در عمل‌های جراحی ارتوپدی (گذاشتن پیچ و پلاک، چک‌کردن محل صحیح قرارگرفتن پروتز)، در عمل‌های جراحی مغز و اعصاب (گذاشتن پروتز در ستون فقرات و گردن)، در عمل‌های جراحی یورولوژی (در عمل‌های جراحی PCNL برای دسترسی به محل سنگ)، کارگذاری پیس میکر قلبی، در موارد مفقودشدن گاز خط‌دار، ابزار جراحی و نیدل، در عمل جراحی خارج‌سازی جسم خارجی و ... قابل استفاده است.

🔹وی خاطرنشان کرد: بیمارستان خاتم‌الانبیا(ص) شاهرود، بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی آموزشی-درمانی متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود است که دارای خدمات انواع ویزیت متخصص (کلینیک) مانند داخلی، جراحی، پوست، چشم، مغز و اعصاب، زنان، اطفال، ارتوپدی، روانپزشکی، قلب، اورولوژی، گوش و حلق و بینی و ... و خدمات پاراکلینیک مانند آزمایشگاه، فیزیوتراپی، رادیولوژی، سونوگرافی، ناباروری، آندوسکوپی، کولونوسکوپی، سنگ‌شکن، داروخانه، سی‌تی و ام‌آرآی، اورژانس، نوار عصب و عضله و ... است.

✨امکان‌پذیرشدن انجام بسیاری از اعمال پیچیده ارتوپدی و جراحی‌های مغز و اعصاب

🔹معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان اضافه کرد: با تجهیز این بیمارستان به دستگاه C-ARM بسیاری از اعمال پیچیده ارتوپدی و جراحی‌های مغز و اعصاب در این بیمارستان امکان‌پذیر شد و در این زمینه‌های درمانی، بار سایر مراکز درمانی شهرستان و استان قابل کاهش است.

🔹حسنی ادامه داد: در این بیمارستان که دارای بخش‌های درمانگاهی مانند گوش و حلق و بینی (ENT)، اطفال، اورژانس، پزشک عمومی، بیماران دیالیزی، پوست، جراحی عمومی، چشم، داخلی، نورولوژی، زنان و زایمان، فوق تخصصی غدد، فیزیوتراپی، آی‌سی‌یو ۱۰ تخت و سی‌سی‌یو ۱۰ تخت نیز است، تعرفه دولتی برای خدمات درمانی ارائه می‌شود و تمام بیمه‌های پایه و تکمیلی نیز پوشش داده می‌شود، به شکلی که اگر کسی بیمه تکمیلی داشته باشد، نیاز نیست برای دریافت خدمات هیچ هزینه‌ای پرداخت کند.


🔗 لینک خبر در خبرگزاری آنا


🔗 لینک خبر در خبرگزاری ایسکانیوز

 

🔗 لینک خبر در خبرگزاری ایرنا

🔗 لینک خبر در خبرگزاری بسیج
 

 

🔗 لینک خبر در سایت معاونت علوم پزشکی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی

  • چهارشنبه 05 شهريور 1399
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

سه شنبه 04 آذر 1399 . 06:42 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی