در مراسم جشن عید غدیر خم در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود پرچم متبرک شده به ضریح مطهر امیرالمؤمنین(ع) به واحد شاهرود اهدا شد

2.jpg

جشن عید غدیر خم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و باشعرخوانی و رونمایی ازپرچم اهدایی نهاد مقام معظم رهبری و اهدای جوایز با حضور گسترده کارکنان و اساتید در کنار مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود برگزار شد.

🔹به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، مراسم جشن عید غدیر خم با انجام ورزش صبحگاهی و مداحی و شعرخوانی و اهدای جوایز و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود برگزار شد.

🔹در این مراسم که با حضور گسترده کارکنان و هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در کنار مزار شهدای گمنام این واحد برگزار شد، حسین جلالی حافظ قرآن کریم پس از تلاوت آیه ۶۷ سوره مائده به بیان اشعاری در وصف مولای متقیان پرداخت.

🔹مسؤول کانون قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در بیان عظمت عید غدیر خاطر نشان کرد: شیطان چهار بار ناله کرد؛ ابتدا در هنگام لعن خدا، دوم زمانی که به زمین هبوط کرد، سوم روزی که پیامبر اسلام(ص) به بعثت رسید و چهارم در روز عید غدیر خم و این نشانه عظمت این روز است.

🔹در این مراسم که به همت حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و با رعایت فاصله اجتماعی و در فضای باز در مقابل مزار شهدای گمنام این واحد دانشگاهی برگزار شد، علی محمد رحیمی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با خواندن اشعاری از سروده های خود در مدح و ستایش حضرت علی(ع) فضای فرح بخشی را در هوای خنک صبحگاهی به این محفل بخشید.

🔹استاد زبان و ادبیات فارسی واحد شاهرود با بیان القاب و ویژگیهای شخصیتی و اخلاقی آن حضرت در قالب شعر از شاعرانی مانند فردوسی، عطار نیشابوری و نیز سید رضی گردآورنده نهج البلاغه تصریح کرد: اکثر شاعران از بین تمام ادیان الهی و مذاهب تنها راه رستگاری را پیروی کردن از راه پیامبر(ص) و حضرت علی(ع) دانسته اند و شاعران بزرگ علاوه بر مدح آن حضرت در اشعار خود به دنبال جنبه های تربیتی و معرفتی از سرودن اشعاری که فضائل آن حضرت را بیان می کند نیز بوده اند.

🔹در این مراسم معنوی که با ورزش صبحگاهی حاضرین نیز همراه بود مداح اهل بیت فرامرز اکبری با مرثیه خوانی به مدح حضرت علی(ع) پرداخت و اشعاری را در بیان عظمت روز عید غدیر خم بیان کرد و پس از آن از پرچم مبین مناسبتهای ایام غدیر متبرک به ضریح مطهر مولای متقیان حضرت علی(ع) رونمایی و از طرف مسؤول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان سمنان به واحد شاهرود اهداء شد.

🔹این مراسم پس از قرعه کشی و اهدای جوایز به ١۶ نفر از برندگان مسابقه کتاب خوانی غدیر حاضر در جلسه و پذیرایی با حفظ کامل پروتکل های بهداشتی به پایان رسید.
...

🔗  لینک خبر در خبرگزاری بسیج
🔗 لینک خبر در خبرگزاری آنا
🔗 لینک خبر کامل در خبرگزاری ایسکانیوز

🔗 لینک خبر و گزارش تصویری در خبرگزاری بسیج

  • يکشنبه 19 مرداد 1399
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

شنبه 29 شهريور 1399 . 19:34 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی