پیام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس

پیام.JPG

دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر در پیامی فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس را تبریک گفت و همه دانشگاهیان را به دفاع از آرمانهای ملت مظلوم فلسطین در شبکه های جهانی و مجازی فراخواند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود، دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود؛ در پیامی فرا رسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز قدس را تبریک گفت و همه دانشگاهیان را به دفاع از آرمانهای ملت مظلوم فلسطین در شبکه های جهانی و مجازی فراخواند.
متن این پیام به شرح زیر است:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
« وَلَمَنِ انتَصَرَ بَعْدَ ظُلْمِهِ فَأُوْلَئِکَ مَا عَلَیْهِم مِّن سَبِیلٍ‏»
« و کسانى که بعد از ظلم دیدنشان (براى رفع آن) یارى مى‏طلبند بر آنان راه (نکوهشى) نیست.»
آخرین جمعه ماه مبارک رمضان روزی حماسی برای مبدل شدن هم زبانی به همدلی و همراهی و تجدید عهد و پیمان ما برای آزادی فلسطین و دفع و رفع تجاوز و اشغال آن خطه مظلوم است. روز جهانی  قدس روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد، روز قدس روز مقابله مستضعفین با مستکبرین و روز مقابله ملت‌ها با ابرقدرت هاست. روز قدس روزی است که باید به همه قدرت‌ها هشدار دهیم که اسلام دیگر تحت سیطره شما و عمال خبیث شما نیست.
روز جهانی قدس روز حمایت از مردم ستم‌دیده فلسطین و روز فریاد آزادی قدس شریف از چنگال رژیم منحوس صهیونیستی است و ﺑﯽﺷﮏ ﭘﯿﺎﻡ ﺭﻭﺯ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﻗﺪﺱ ﭘﯿﺎﻡ ﻭﺣﺪﺕ، ﺍﻧﺴﺠﺎﻡ ﻭ ﻗﯿﺎﻡ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﺟﻬﺎﻥ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﻇﻠﻢ، ﺗﺠﺎﻭﺯ ﻭ ﺍﺷﻐﺎﻟﮕﺮﯼ ﻣﺴﺘﮑﺒﺮﺍﻥ، ﺑﻪﻭﯾﮋﻩ ﺭﮊﯾﻢ ﺍﺷﻐﺎﻟﮕﺮ ﺻﻬﯿﻮﻧﯿﺴﺘﯽ ﺍﺳﺖ.
رژیمی که هیمنه نظامی خود را از دست داده و محکوم به زوال است و توطئه‌هایی نظیر معامله قرن را برای ادامه حیات خود دنبال می‌کند و به‌طور یقین، این نیرنگ رژیم صهیونیستی نیز با شکست مواجه و رسوا خواهد شد.
صهیونیست ها با پشتیبانی سایر مستکبرین، فلسطین را به بهانه اینکه سرزمین خودشان است، اشغال کردند. وقتی که مسلمانان متحد و یکپارچه باشند، هیچ ابرقدرتی نمی تواند بر آن ها حکومت کند و اگر امروز فلسطین و بیت المقدس تحت اشغال قرار دارد به خاطر کم توجهی مسلمانان به مسأله وحدت است، بویژه بسیاری از کشورهای عربی با سکوت خود در برابر جنایات اسرائیل به لکه ننگی برای جهان اسلام تبدیل شده اند. امروز دیگر تنها قبله اول مسلمانان یعنی قدس اسیر و دربند صهیونیسم نیست و قبله دوم یعنی کعبه نیز اسیر دولتی حتی خطرناکتر از صهیونیسم که خود را داعیه دار اسلام و خادم الحرمین می داند شده است.
اسفبارتر از اقدامات جنایتکارانه اين رژيم، سکوت و همراهی وقیحانه محافل بین‌المللی و مدعیان حقوق بشر و دولت‌های غربی از آنان است؛ ننگ و نفرین بر جنایتکاران و حامیان آنان و شرمساری نصیب دولت های منطقه و نهادهایی که از انجام وظیفه اسلامی و انسانی خود به مردم مظلوم فلسطین و محرومان سر باز ‌می زنند و شرم وننگ ابدی بر خشونت طلبان منحرف، متحجّر و متعصبی باد که با پوشیدن پوستین وارونه از اسلام، راه ترور، وحشت، تکفیر و برادر کشی را در پیش گرفته و در عراق و سوریه و دیگر کشورهای اسلامی همان می‌کنند که اسرائیل در غزه و فلسطین انجام می‌دهد.  یکی دیگر از برنامه ها و نقشه های امروز دشمنان ایجاد تفرقه در بین مسلمانان است بنابراین وحدت و همبستگی یکی از نیازهای اساسی امروز جهان اسلام است و مسلمانان باید هشیار باشند و نقشه های دشمنان را خنثی کنند.

«روز جهانی قدس» امسال در حالی از راه رسید که سه موهبت مهم روز قدس فتح خرمشهر و عید سعید فطر که هر یک شایسته شکوهی در پاسداشت است را پیش رو داریم و تجمیع این سه رکن از ایام‌الله، می‌تواند جلوه‌ای به باور متعالی رهبر انقلاب در پایانی روزهای تیرگی و خشم صهیونیسم و حیات نکبت آن باشد و به‌زودی نور خورشید مقاومت بر فراز آسمان آبی قدس و فلسطین مبارز، جلوه‌گری کند هرچند به خاطر شرایط خاص ناشی از شیوع بیماری کرونا امکان حضور روزه‌داران در راهپیمایی روز جهانی قدس میسر نشد و برگزاری مراسم روز جهانی قدس که نشان بیداری مسلمانان و دشمن شناسی آنان است به شیوه هر سال ممکن نبود اما بزرگداشت این روز به صورت مجازی و الکترونیکی میسر است. دانشگاهیان و فرهیختگان و هر آنکس که دستی بر قلم دارد می تواند با تهیه و ارسال پیام در فضاهای مجازی و روشنگری در مورد جنایتهای این رژیم غاصب موجبات روشنگری، انسجام و وحدت ملت‌های مسلمان را ایجاد کند و خط بطلانی بر خواب‌های پریشان استکبار و دشمنان غاصب فلسطین مظلوم بکشد. امید است که امسال هم انسان های آزادیخواه در سرتاسر جهان چه مسلمان و چه غیر مسلمان علیه برنامه های اشغالگرانه و تجاوزکارانه رژیم های غاصب اعلام انزجار کنند.
به امید آزادی فلسطین و شکست ستمگران
دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود

 

لینک پیام در خبرگزاری بسیج

  • جمعه 02 خرداد 1399
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

شنبه 18 مرداد 1399 . 19:30 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی