برگزاری کلاسهای مجازی از 24 اسفند 98 در سامانه LMS الزامی است

logo.png.jfif

قابل توجه استادها و دانشجویان گرامی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

شروع کلاسهای مجازی از روز شنبه  ٩٨/١٢/۲۴ خواهد بود، نام کاربری و رمز عبور اساتید و دانشجویان گرامی در تصویر آمده است.
تأکید می شود اساتید و دانشجویان گرامی شایسته است که در ساعات تعریف شده طبق انتخاب واحد کلاسهای خود را در سامانه  LMS تشکیل دهند تا حداکثر استفاده از قابلیت interactive و تعاملی در کلاسهای آنلاین آنگونه که مدنظر دانشگاه بوده است صورت پذیرد
اساتید و دانشجویان محترم برای استفاده از سامانه آموزش بر خط می بایست سیستم های مورد نیاز و بستر اینترنت را طبق الزامات مورد نیاز مندرج در وب سایت زیر تهیه نمایند.
🌐 azad2.iauec.ac.ir/support
✨  آدرس پنل کاربری کلیه دانشجویان و  اساتید جهت ورود به سامانه آموزش مجازی البته بعد از ارسال پیامک از طرف واحد الکترونیکی👇🏻
Lms34.iauec.ac.ir/login/index.php
✨فیلتر شکن یا وی پی ان(vpn) گوشی تلفن همراه خود را خاموش کنید.
✨ در خصوص دروس عملی بعدا تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهد شد.
✨ کلاسهای مجازی فقط برای دروس نظری برای همه مقاطع تحصیلی است و اگر درسی حتی نیم واحد نظری هم داشته باشد امکان تشکیل کلاس برای آن به صورت مجازی وجود دارد.

 ضروری است کلیه اساتید و دانشجویان محترم جهت آمادگی برگزاری کلاسهای آموزشی غیرحضوری  به لینک های زیر مراجعه و ویدئوهای آموزشی را در خصوص  نحوه ورود به کلاس و سایر مراحل با دقت مشاهده فرمایند.
🔹لینک فیلمهای آموزشی مربوط به دانشجویان 👇🏻
 azad2.iauec.ac.ir/students_film

⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️
🔹لینک فیلمهای آموزشی مربوط به مدرسان👇🏻
azad2.iauec.ac.ir/teachers-film

⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️
🗂 فایل آموزشی مربوط به دانشجویان 👇🏻
dl.iauec.ac.ir/azad/daneshjoo.pdf

⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️
🗂 فایل آموزشی مربوط به مدرسان👇🏻
dl.iauec.ac.ir/azad/asatid.pdf

⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️
🖥💻📱 امکان استفاده از تبلت و تلفن هوشمند به جای لپ تاپ و کامپیوتر وجود دارد و  لیست نرم افزارهای مورد نیاز هم برای کامپیوتر و لپ تاپ و هم برای سیستم عامل اندروید در صفحه زیر موجود است👇🏻
🌐 azad2.iauec.ac.ir/support
🌐 iauec.ac.ir/support

✨ در صورت استفاده از لپ تاپ و یا کامپیوتر، مدرسان گرامی نیاز به استفاده از هدست دارند ولی دانشجویان در صورت نداشتن هدست می توانند در کلاس از قابلیت چت نرم افزار استفاده کنند.
✨ پیشنهاد می شود با توجه به سهولت کار با تلفن همراه و به منظور کیفیت پخش کلاس های آموزشی بر روی گوشی خود مرورگر فایرفاکس (Firefox) اندروید و نرم افزار adobe conect را از  منوی "مرکز دانلود" در آدرس زیر دانلود و نصب کنید:👇🏻
🌐 azad2.iauec.ac.ir/support

✨ آدرس ورود به سامانه آموزش مجازی بعد از ارسال پیامک از طرف واحد الکترونیکی👇🏻
Lms34.iauec.ac.ir/login/index.php
✅ اساتید و دانشجویان گرامی توجه داشته باشند که زمانبندی کلاسها دقیقا همان زمانبندی وارد شده در نرم افزار آموزش واحد است.
✅  حضور در کلاسها از همین هفته الزامی است.
✅ دانشجویان می توانند با موبایل وارد کلاسها شده و صوت را داشته باشند. اما اساتید گرامی حتما باید توسط PC یا لپ تاپ به کلاس وصل شوند چون در صورت اتصال با موبایل صدای آنان دچار اشکال می شود.
✅ کلاسها به صورت خودکار ضبط می شود و دانشجویان می توانند در ساعات دیگر فیلم را ببینند و دانشجویی که در کلاس غایب بوده است می تواند با دیدن فیلم کلاس، به عنوان حاضر محسوب شود.
با توجه به سؤال تعدادی از دانشجویان به اطلاع می رساند که دانشجويان و اساتید مطابق تصویر درج شده در اطلاعیه  شماره ۳ برای ورود از یوزرنیم و پسورد استفاده کنند.
استفاده از نرم افزار anydesk تنها برای دسترسی استاد به صفحه کامپیوتر دانشجویان است و در صورتی که نوع درس به صورتی است که الزامی برای نصب آن دارد اقدام نمایید.
دانشجویان گرامی توجه داشته باشید که کلاسهای شما مطابق برنامه قبلی و طبق برنامه درج شده در برگه انتخاب واحد شما باید تشکیل شود و اگر استادی به هر دلیل نتواند در آن ساعت مشخص کلاس را تشکیل دهد لازم است از طریق پیام آور اطلاع رسانی کند.
اساتید گرامی توجه فرمایند که تنها فایل PDF قابل Share کردن است به این دلیل که فونتهای پاورپوینت و ورد امکان به هم ریختن دارد. همچنین امکان در اختیار قرار دادن ویدیو یا فایل صوتی نیست.
کلاسها در ایام تعطیلات نوروز از 5 فروردین به بعد ادامه دارد.
 سرعت اینترنت در متصل ماندن و اخراج نشدن از کلاس اهمیت دارد. البته بخشی از این قطع و وصل شدن ها هم علت محدودیت زیرساخت واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی است که واحد ما در آن نقشی ندارد.
 

♦️همچنانکه در اطلاعیه ها آمده است کاربران گرامی برای ورود به سامانه لازم است نرم افزارهای اولیه را نصب کنند. بهتر است این نرم افزارها از سایت مرکز آموزشهای مجازی واحد الکترونیکی دریافت شود که در  شکل زیر در صفحه ورود به سامانه آموزش مجازی LMS قسمت پایین سمت راست مشخص شده است و آدرس آن هم در زیر آمده است:
🌐 lmsmap.iauec.ac.ir
🔸 همچنین باید اجازه دسترسی ها به پورتها به ویژه پورت 1935 داده شده باشد که پیشتر در پیام آور توضیحات آقای دکتر شریعتی در مورد آن ارائه شد. با این وجود مشکل عدم امکان دسترسی به کلاس تقریبا فراگیر است و در واحدهای دیگر دانشگاه هم بسیاری از کاربران با آن روبرو شده اند که من پیشنهاد می کنم ISPها (ارائه دهنده خدمات اینترنتی) مختلف را آزمایش کنید. مثلا اینترنت  همراه اول، ایرانسل یا سایر اپراتورها و حتی WIFI (اینترنت +ADSL) را بسنجید. همه این کارها برای این است که اطمینان حاصل شود ارائه دهنده سرویس اینترنت شما پورتهای لازم برای نرم افزار adobe connect را مسدود نکرده است.

🔸در گام دوم می توانید از موبایل دوستان و یا اگر دسترسی دارید از یک لپ تاپ برای ورود به سایت سامانه استفاده کنید.

 📢📣قابل توجه اساتید گرامی
در صورت نیاز به حذف کلاسهای ضبط شده قبلی در سامانه‌ LMS، لازم است طبق فرآیند زیر عمل شود.
⚠️ تاکید می‌شود با توجه به احتمال حذف اشتباه کلاسهای ضبط شده، تنها در موارد ضروری و با دقت و آگاهی کامل  محترم جهت حذف کلاس مورد نظر اقدام گردد، چرا که در صورت حذف اشتباه دروس قبلی، امکان بازگشت کلاس حذف شده وجود نخواهد داشت.
 👇🏻👇🏻👇🏻
◀️ پیوستن به کلاس در مشخصه مورد نظر
◀️ کلیک بر روی منوی Meeting
◀️ کلیک بر روی گزینه Manage Meeting Information
◀️ انتخاب گزینه Recording
◀️ انتخاب ویدئوی ضبط شده مورد نظر و سپس انتخاب گزینه Delete

 

نرم افزارهای مورد نیاز:


نرم افزار صفحه کلید فارسی مناسب محیط ادوبی کانکت
 

  • دوشنبه 26 اسفند 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

دوشنبه 27 ارديبهشت 1400 . 17:19 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی