نشست خبری و مطبوعاتی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

IMG_0018.JPG

نشست خبری و مطبوعاتی مشترک رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، سیداحمد ابوالقاسمی فر در نشست خبری دهه مبارکه فجر به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در سخنانی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی است گفت: دانشکده علوم پزشکی این دانشگاه قدمت سی ساله دارد و تاکنون نزدیک به پنج هزار فارغ التحصیل داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود خاطر نشان کرد: این دانشگاه تاکنون ۳۷ هزار فارغ التحصیل داشته است که پنج هزار نفر آنها در حوزه علوم پزشکی هستند و تا کنون این دانشگاههزار نفر پزشکبه جامعه  تحویل داده است و نکته مهم این است که سی درصد در دوره های رزیدنتی در مقاطع بالاتر مشغول به تحصیل در سطح کشور هستند.
وی افزود: در دانشکده علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در خیلی قسمت ها از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شاهرود استفاده می کنیم و حتی از استان های دیگر می آیند و در رشته پرستاری تاکنون دو هزار فارغ تحصیل داشته ایم که اکثر آنها در بخش درمان شهرستان شاهرود مشغول فعالیت هستند.
ریاست دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با بیان اینکه هزار نفر در علوم آزمایشگاهی و ۷۶۰ نفر در رشته هوش بری فارغ التحصیل داشته ایم خاطر نشان کرد: در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) صد تخت مصوب داریم و از ابتدای سال جاری تاکنون هشت هزار نفر جهت درمان در بخش های مختلف در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) مراجعه کننده داشته ایم وتلاش داریم باری از دوش بیمارستان های دولتی برداریم.

وی در تکمیل صحبتهای خود در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) خاطر نشان کرد: این بیمارستان با تمام بیمه ها کار می کنند و قرارداد دارد و با وجود اینکه بدقولی هایی از سوی سازمان های بیمه‌گر قطع ارتباط نکردیم و حتی با بیمه تکمیلی بیماران رایگان درمان می شوند.
وی با تاکید بر اینکه بیمارستان خاتم الانبیا (ص) شاهرود خودگردان است و بدون یک ریال بودجه دولتی اداره می شود ادامه داد: پزشک را تربیت می کنیم و حق استفاده از پزشک طرح در دانشکده را نداریم و البته این بحث در سطح وزارتخانه است و سهمیه پزشک طرحی نداریم وفارغ التحصیل پزشکی باید طرح را باید در بیمارستان دولتی بگذارند.
ابوالقاسمی فر با بیان اینکه بیشترین دانشجو در سال ۱۳۹۴ با حدود ۱۲ هزار نفر در این دانشگاه تحصیل می کردند افزود: سیاست های دولت برای ایجاد دانشگاه های غیرانتفاعی و علمی کاربردی سبب شد تا تعداد دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی کم شود و هم اکنون ۳۷۰۰ دانشجو و ۷۰۰ نفر پرسنل در این دانشگاه حضور دارند.
وی با اشاره به بین المللی شدن این واحد دانشگاهی گفت: مجوز از سازمان مرکز اخذ و وزارت علوم هم بازرسان شان آمدند و با توجه به زیرساخت و هیات علمی و آزمایشگاه وزارت علوم هم مجوز دادند و جذب دانشجو بین الملل غیر پزشکی را در حال انجام مقدمات هستیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با اشاره به احیاء پردیس دانشگاهی بیان کرد: در مراحل انتهایی این امر هستیم و احتمالا در نیم سال اول سال تحصیلی 99 مجوز برای جذب دانشجو صادر می شود که در جذب دانشجو در تحصیلات تکمیلی تاثیر بسزایی خواهد داشت.
وی با اشاره به اتفاق مرگ یک مادر در بعد از زایمان در بیمارستان این دانشگاه گفت: این مادر در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) این دانشگاه بستری می شود و بچه متولد شده و بعد دچار خونریزی می شود و فوت می کند که تیمی برای بررسی موضوع تشکیل می شود و نتیجه گزارش توسط دکتر شیبانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به دادستانی ارسال می شود تا مسائل حقوقی و قضایی آن پیگیری شود و موضوعاتی همچون مشکل کمبود خون در این مورد نبوده است.
وی با تاکید بر اینکه خانم دکتر عسکری پزشک معالج این بیمار قصور پزشکی را قبول کرده است چون دیر به بیمارستان آمده است بر پیگیری این پرونده تا حصول نتیجه در مراجع قانونی تاکید کرد.

 

لینک خبر در خبرگزاری بسیج

 

لینک خبر در خبرگزاری فارس

 

لینک خبر در خبرگزاری مهر

 

لینک خبر در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

  • چهارشنبه 16 بهمن 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

پنجشنبه 21 فروردين 1399 . 00:56 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی