🖋 پیام تبریک دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

ShrinkedIMG_0019.jpg

به مناسبت ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار

🔹به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در پیامی ولادت حضرت زینب(س) و روز #پرستار را به جامعه پرستاران به ویژه پرستاران بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) این دانشگاه و اساتید و دانشجویان پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود تبریک گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
🌹پنجم جمادی‌الاول سالروز میلاد با سعادت حضرت زینب (س) است. روز ولادت بانویی که توانست عشق و عقل را به هم پیوند بزند، بی‌آنکه هیچ یک فدای دیگری شود. بانویی که برادر را در هیچ شرایطی رها نکرد و عشق خواهرانه خود را سال‌ها بذل و بخشش نمودو سال‌ها چراغ مکتب برادرش را روشن نگاه داشت و با کمک عقل مشعل هدایت را شعله ور نگاه داشت. حضرت زینب(س) در دامان گرانقدر امام علی(ع) و فاطمه زهرا(س) رشد و پرورش یافت‌ و از آنان فضیلت و دانایی را به ارث برد. آن حضرت با استقامت و شهامتی که در واقعه عاشورا از خود نشان داد، به مظهر عشق و ایثار در میان دوست داران اهل بیت(ع) تبدیل شد.
حضرت زینب(س) پرستار امام سجاد(ع) بود و واژه پرستار را معنا بخشید. پرستار واژه ای است به گستره مهربانی، عطوفت و مظهر پایبندی به خصایص والای انسانی که در شرایط سخت و طاقت فرسا با آرامشی وصف ناپذیر، روح امید و زندگی را به بیماران می بخشد. مسلما برخورداری از چنین ویژگی خداپسندانه ای مصداق بارز فداکاری انسانهای مومن و انسان دوستی است که در مقام عمل عاشقانه نوع دوستی را معنا می کنند. ضرورت دارد بیش از پیش این گمنامان عرصه سلامت جامعه مورد توجه قرار گیرند و مایه مباهات است که دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در عرصه پرورش پرستاران متعهد و ارایه خدمات به سلامت کشور حضوری مثمر ثمر دارد.
اینجانب ولادت با سعادت مظهر صبر بر مصائب و شجاعت در مقابل ظالمان و تجسم عینی علم و عفاف حضرت زینب کبری(س) و روز گرامیداشت مقام پرستار را به همه دلدادگان آزادگی و پیروی از حق به ویژه پرستاران دلسوز و گرامی شهرستان شاهرود تبریک و تهنیت می گویم و برای اعضای جامعه پرستاری شهرستان شاهرود و استادان و دانشجویان رشته پرستاری به خصوص استادان، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و پرستاران بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) آرزوی موفقیت روزافزون دارم و امیدوارم همه پرستاران با استعانت از الگوی خود، حضرت زینب کبری (س) در تمام مراحل زندگی موفق و کامیاب باشند.
سید احمد ابوالقاسمی فر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

  • چهارشنبه 11 دي 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

جمعه 20 تير 1399 . 02:07 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی