مراسم بزرگداشت وحدت حوزه و دانشگاه شهرستان شاهرود در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود

photo_۲۰۱۹-۱۲-۱۷_۲۰-۲۴-۲۹.jpg

مراسم بزرگداشت وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در سالروز شهادت شهید مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه  مراسمی با حضور استادان  حوزه و دانشگاههای شهرستان شاهرود در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود برگزار شد.
دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر رییس دانشگاه آزاد واحد شاهرود هم در این نشست گفت: استکبار جهانی برنامه های مختلفی اجرا  می کند تا ملت های مسلمان را زیر یوغ خود داشته و از منابع آنها استفاده کند.
وی افزود:  دشمنان  نخست  موضوع جدایی دین از سیاست را مطرح کردند، پس از شکست در این زمینه به  دنبال دین زدایی در  دانشگاه ها رفتند که این نقشه هم با تدبیر رهبری  با شکست مواجه شد.

ابوالقاسمی فر  تصریح کرد: حوزه و دانشگاه در دو جهت موازی هم  ولی با یک هدف حرکت می کنند و هر کدام وظیفه جداگانه  دارند.
رییس دانشگاه آزاد واحد شاهرود ، تبلیغ دین در جامعه ، بررسی و تحقیق مسائل دینی و احکام شرعی  و پاسخ گویی به شبهات جوانان را از وظایف حوزه برشمرد و ابراز داشت: دشمنان نظام گاهی به تناسب موقعیتی که پیش می آورند ، سعی می کنند در احکام دینی و الهی تشکیک کرده و بدنبال دور کردن جوانان از دین هستند.

  ابوالقاسمی فر ، پژوهش و تحقیق در علوم مختلف را وظیفه دانشگاهیان برشمرد و افزود: دانشگاهیان هم باید با پژوهش و تحقیق در علوم و بهره گیری از آن برای رفاه حال مردم تلاش کنند.
وی ادامه داد: برگزاری مداوم نشست بین دانشگاهیان و  حوزویان برای تداوم ارتباط  حوزه و دانشگاه  ضروری است .

رییس  دانشگاه آزاد واحد شاهرود پیشنهاد داد، کمیته ای از حوزه و دانشگاه با محوریت امام جمعه شهرستان شاهرود تشکیل شود تا نقاط ضعف و قوت را شناسایی کرده و تهدید ها را به فرصت تبدیل کنند.

حجت الاسلام عباس امینی امام جمعه شاهرود گفت : ۲ قشر طلبه و دانشجو با اتکا به بیانه دوم می توانند در عرصه های مختلف نقش آفرینی کرده و در مسایل گوناگون به وحدت رویه برسند.
وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت:انتخابات هزینه های بسیار اخلاقی ، عاطفی و مادی دارد،  برخی از داوطلبان برای ورود به مجلس هزینه هایی می کنند، این سوال پیش می آید که آیا این کار در تراز گام دوم انقلاب است ؟
وی ادامه داد:طلبه ها و دانشجویان در عرصه های مختلف انقلاب تاثیر به سزایی داشتند، بنابراین  تلاش ها باید در آینده هم  گسترش پیدا کند.
حجت الاسلام والمسلمین عباس امینی در همایش وحدت حوزه و دانشگاه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و در سالن اجتماعات فنی مهندسی این دانشگاه در سخنانی با تشکر از دانشگاه آزاد اسلامی بابت برگزاری این همایش با اشاره به سخنان اساتید حوزه و دانشگاه در این همایش از پیشنهادات آنان استقبال و بر لزوم تداوم این جلسات و ایجاد دبیرخانه دائمی تاکید کرد و افزود: پیشنهاد و تصمیم جمع این است که دبیرخانه دائمی در دانشگاه آزاد اسلامی باشد و معاونت فرهنگی این دانشگاه نیز مسئول دبیرخانه باید تا در راستای استمرار ارتباط حوزه و دانشگاه گام‌های موثری برداشته شود.
وی با بیان اینکه مشارکت طلاب و دانشجویان در موضوع وحدت حوزه و دانشگاه که آینده این دو نهاد هستند باید مورد توجه و زمینه ارتباط آنان نیز فراهم گردد.
امام جمعه شاهرود با اشاره به اینکه حوزه و دانشگاه در پرتو ایمان به رشد می‌رسد گفت: شهید مفتح دیوار بلند بی اعتمادی بین حوزه و دانشگاه را از بین برد و باید این مهم ادامه داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه علم در سایه تقوا محقق می‌شود افزود: انقلاب اسلامی را باید بهتر بشناسیم و اهمیت علم توحیدی را مورد توجه و دقت قرار دهیم.
امینی با بیان اینکه در گام اول وحدت حوزه و دانشگاه هم سرمایه گذاری و هم هزینه داده ایم که شهدای بزرگواری، چون مفتح و مطهری و بهشتی فدا شدند گفت: اساتید دانشگاه و حوزه باید با هم نزدیک شوند و نهاد رهبری در دانشگاه بر وحدت حوزه و دانشگاه و دو قشر طلبه و دانشجو که در گام اول اثرگذار بودند توجه تا در گام دوم انقلاب هم باید این مهم گسترش یابد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شاهرود با تاکید بر اینکه وحدت حوزه و دانشگاه در گام دوم و بر مبنای هفت اصل بیان شده باید نقش آفرینی کنند، به موضوع انتخابات گریزی زد و گفت: الان حوزه و دانشگاه در بحث انتخابات چکار کرده است چرا که یک سبک زندگی است، این دو نهاد برای انتخابات که خیلی هزینه در ابعاد مختلف دارد، چه کرده است؟.

 

 لینک خبر 1 در خبرگزاری آنا

 

 لینک خبر 1 در خبرگزاری بسیج

 

گزارش تصویری

 

 لینک خبر 1 در خبرگزاری مهر

 

 لینک خبر در خبرگزاری ایرنا
 

 لینک خبر در خبرگزاری ایسکانیوز

 

 لینک خبر 2 در خبرگزاری مهر

 

 لینک خبر 2 در خبرگزاری بسیج

 

 لینک خبر 2 در خبرگزاری آنا

 

 لینک خبر 3 در خبرگزاری مهر

 

 لینک خبر 3 در خبرگزاری بسیج

 

پخش خبر دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در صدا وسیمای استان ۲۷ آذرماه ۹۸ اخبار ساعت ٢٣

 لینک خبر 4 در خبرگزاری بسیج

 

روزنامه پیام استان سمنان (٢٨ آذر ماه ۱۳۹۸)

 


 

 

 


 

 

  • سه شنبه 26 آذر 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

پنجشنبه 08 خرداد 1399 . 16:56 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی