به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد

photo_2019-09-24_13-59-50.jpg

گردهمایی بزرگ بسیجیان شهرستان شاهرود و ادای احترام به ساحت شهدای گمنام 8 سال دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گردهمایی بسیجیان شهرستان شاهرود با حضور مسؤولین این شهرستان، بسیج ادارات، بسیج اساتید، بسیج کارکنان و بسیج دانشجویی دانشگاه های شاهرود در مسجد النبی(ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود برگزار شد.

در این مراسم پس از قرائت کلام الله مجید و زیارت عاشورا سید احمد ابوالقاسمی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در خصوص هفته دفاع مقدس به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس با روحیه جهادی، ایمان، پایداری و صبر مردم، به رهبری امام بزرگوار و خلف صالح ایشان باعث شد که ما تا این مرحله از قدرت و امنیت برسیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در ادامه تأکید کرد: اگر ما مروری بر دوران قاجار و حتی قبل از آن داشته باشیم و همزمان نقشه ها را بررسی و تطبیق دهیم خواهیم دید که نقشه های جغرافیایی ما در آن زمان دائما در دست تغییر بوده و خیلی از سرزمین های ما را ازدست داده اند، اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل استکبار، غرب و شرق، حتی یک نقطه از مملکت ما ازدست نرفته است؛ هرچند دشمنان ما با این فرضیه که می توانند مملکت ما را تحت تاثیر افکار خودشان قرار دهند و با این دید که سه روزه تهران را پایتخت خودشان قرار دهند و در محاسباتشان برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت برای کشور پیش بینی نموده بودند به کشور ما یورش بردند، اما واقعیت به گونه دیگری رقم خورد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: دشمن در برنامه های از پیش تعیین شده خود بسیار دچار اشتباهات فاحشی بود و از این نکته غافل شدند که ملت ما با روحیه بسیجی، ایمان، صبر، اعتقاد و حمایت از ولایت فقیه با توجه با شرایط سخت به دفاع از این نظام وکشور پرداختند، البته الان دیگردشمنان ما این واقعیت را درک کرده اند و بخاطر همین است که با همه خصومت ها جرأت حمله به کشور ما را به خودشان نمی دهند.

ابوالقاسمی فردر پایان سخنرانی گفت: امروز در کشورما علی رغم تهاجمات فرهنگی که دشمنان برای کشور ما انجام می دهند، ولی جوان امروز ما، آن جوانی که آنها فکر می کنند نیست و دوباره در محاسباتشان فکر تجاوز را مرور نمی کنند و حتی اقدام به کاری که نتیجه ندارد نمی کنند؛ آنها به این نتیجه رسیده اند که این روحیه بسیجی که در یمن و دیگر کشورهای اطراف ما در منطقه باعث شده که آمریکا در باتلاق اشتباهات خود دچار مشکل شود، از ایران اسلامی صادر شده است و صدالبته با تحولات اخیر تمام فرضیات و برنامه های آنها نابود گردیده است.

در ادامه سردار علی ملک شاهکویی در این گردهمایی در خصوص گرامیداشت هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: در کشور ما در هفته دفاع مقدس یاد و خاطره سالهای جنگ تحمیلی را گرامی می دارند. چرا در کشور ما بعد از 30 سال شروع دفاع مقدس را جشن می گیرند؟ جنگ که برای همه کشورها خسارت و عقب ماندگی با خود می آورد. اما چرا جنگ تحمیلی دفاع مقدس می شود؟ در آن شرایطی که ما هیچ گونه و حتی کمترین امکانات و ادوات جنگی نداشتیم و هیچ کس از ما احتمال وقوع جنگ را نمی داد و حتی آقای مهندس بازرگان مدت خدمت سربازی را کاهش داده بود، برای امام(ره) در آن شرایط دو راه بیشتر وجود نداشت: 1- تسلیم شدن در برابر زورگویی های آنها 2- مقاومت و دفاع از مرز و میهن و اسلام؛ که البته امام به تبع از امام شهیدان راه دومی را انتخاب کرد.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان گلستان در این خصوص افزود: ما جنگ تحمیلی را تبدیل به یک فرصت کردیم؛ در دنیا هیچ کس طرفدار ما نبود، بجز ملت خودمان که در آن شرایط در مقابل عراق با دست خالی ایستادیم، آیا شرایط آن­روز بهتر بود یا امروز ؟ آیا درست است که امروز صحبت از مذاکره کنیم؟ آیا این قدرت و امنیتی که الآن داریم آن موقع داشتیم؟

وی که سخنران ویژه این مراسم بود خاطر نشان کرد: چه کسی فکر می کرد انقلاب پیروز شود و در کشورهای خاورمیانه نیروهای مؤمن همانند حزب الله لبنان، حشد الشعبی در عراق ودر یمن و دیگر کشورها تشکیل شود و از کشورشان دفاع کنند.

سردار ملک در ادامه سخنرانی در خصوص تحولات اخیرخاطر نشان کرد: امروز کشور ما مستقل ترین کشور در دنیا در تمام زمینه ها است، البته امروز شاهد این هستیم که پهباد فوق پیشرفته و عظیم الجثه آمریکا در خلیج فارس منهدم می شود این پهباد را جمهوری اسلامی یا سپاه انقلاب اسلامی سرنگون نکرد بلکه تمدن اسلامی در مقابل تمدن زورگویی غرب سرنگون کرد و حتی ما نفتکش فوق سنگین انگلستان را زمین گیر نکردیم بلکه بریتانیای کبیر را زمین گیر کردیم.

در پایان این مراسم حاضرین در مرقد شهدای گمنام دفاع مقدس واقع در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود حضور یافتند و با ذکر صلوات و قرائت فاتحه با ایشان تجدید میثاق نمودند.


لینک خبر در خبرگزاری آنا

لینک خبر1 در خبرگزاری مهر

لینک خبر1 در خبرگزاری بسیج

لینک خبر 2 در خبرگزاری مهر

لینک خبر 2 در خبرگزاری بسیج

 

  • سه شنبه 02 مهر 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

جمعه 20 تير 1399 . 00:43 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی