رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در دیدار با امام جمعه این شهر مطرح کرد

photo_2019-07-29_18-42-39.jpg

سرمایه عظیم ما دانش اعضای هیات علمی و نیروی انسانی و برنامه ما تولید ثروت از راه تولید علم است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به همراه معاون فرهنگی_دانشجویی این دانشگاه، با حجـت‌الاسلام و المسلمین عباس امینی امام‌ جمعه محترم شاهرود در دفتر وی دیدار و گزارش عملکرد چهارده ماه گذشته خود در دانشگاه و بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) را ارائه و برنامه های پیش رو را تبیین کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در ابتدای دیدار با ابراز خرسندی از این ملاقات دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود را جزو معدود واحدهای دانشگاه آزاد دانست که دارای بیمارستان است و تصریح کرد:«داشتن بیمارستان برای ما بسیار ارزشمند است؛ چون این بیمارستان جنبه آموزشی و درمانی دارد و ما با وجود آن می توانیم دانشجویان خوبی در رشته های علوم پزشکی تربیت کنیم. بیمارستان ما یک بیمارستان عمومی غیردولتی است به این معنی که در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) خدمات با هزینه بسیار پایین­تر ولی در حد کیفیت خدمات بیمارستانهای خصوصی ارائه می­شود.»

دکتر سید احمد ابوالقاسمی­فر در مورد شرایط مالی و بیمه­ای این بیمارستان ابراز کرد: «با شروع دوران مدیریت اینجانب در دانشگاه با همه بیمه ها قرارداد بسته شد و با بیمه هایی که قرار داد آنها منقضی شده بود قرارداد جدید منعقد شد و اکنون بیمارستان با تمامی بیمه های پایه و تکمیلی قرارداد دارد. همانگونه که مستحضرید بیمارستان یکی با تجهیزات و دیگری متخصصین روی پاست و ما مطالبات پزشکان را هر ماهه پرداخت کرده ایم و همین باعث ایجاد امیدواری و رضایت پزشکان بیمارستان شد و برخلاف آنچه در مورد وضعیت مالی بیمارستان در گذشته تبلیغ شده بود شرایط بیمارستان از نظر مالی تحت مدیریت و کنترل قرار گرفت. همچنین با 6 پزشک متخصص جدید قرارداد منعقد شد از جمله سونوگرافی که نتایج آن اکنون مشهود است. درآمدزایی بیمارستان هم از قبل بهتر شده است و قصد داریم از نظر مالی بیمارستان را به نقطه سر به سر برسانیم.»

 وی در خصوص اقدامات انجام شده و برنامه های پیش رو در بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) گفت: «یکی از برنامه هایی که در بیمارستان پیش رو داریم افتتاح ICU جدید بیمارستان می باشد که هم اکنون آماده بهره برداری است و راه اندازی بخش ریکاوری بیمارستان را هم از اواخر سال گذشته شروع کردیم که آماده بهره برداری شد. همچنین ما توانستیم جراح های خوبی جذب کنیم و برای بهره گیری مناسب از وجود ایشان اتاق عمل جدید لازم بود لذا اتاق عمل شماره 4 هم که از اواخر سال قبل برای آماده سازی آن آغاز به کار شد آماده افتتاح است و قصد داریم از آقایان دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی برای افتتاح ICU و اتاق عمل جدید و بخش ریکاوری دعوت به عمل آوریم. اخیرا هم به روزرسانی و تجهیز بخش نوزادان را در دستور کار داریم و فضای ویژه ای به این بخش اختصاص داده ایم. همچنین توانستیم با خرید دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان را از حیث تامین اکسیژن از خارج بیمارستان بی نیاز کنیم که نگرانی ما را در این مورد حساس برطرف می کند.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود خاطر نشان کرد:«اگرچه ما دوست نداریم که هیچ یک از همشهریان ما بیمار باشند اما عملکرد ما باید به گونه ای باشد که در صورتی که یکی از همشهریان بیمار شد بیمارستان ما را برای درمان انتخاب کند. یکی از ملاک ها اشغال تخت است که در تابستان امسال به درصد بالایی دست یافته ایم.»

دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر در خصوص وضع مالی دانشگاه گفت: «البته تعداد دانشجویان در سالهای اخیر کاهش چشمگیری داشته ولی این وضعیت مخصوص دانشگاه ما نیست و در تمام کشور شاهد این کاهش بوده ایم. منتها مساله اینجاست که دانشگاه آزاد هزینه های خود را خودش تامین می­کند و لذا باید برای جبران کاهش درآمد حاصل از شهریه تدبیری بیاندیشد. برنامه ما از زمان تصدی سرپرستی دانشگاه استفاده از سرمایه عظیم دانش اعضای هیات علمی برای ورود به عرصه صنعت و تولید ثروت از راه تولید علم بوده است که توانسته ایم در همین مدت کوتاه گامهای بلندی برداریم و با بسیاری از سازمانها از جمله شهرداری، آستان قدس رضوی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان نظام مهندسی، شرکت نفت و ... تفاهم نامه هایی منعقد کرده ایم.»

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در خصوص برنامه خود برای دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل گفت:«با بسیاری از صنایع شاهرود مثل طب پلاستیک رایزنی هایی کرده ایم که دانشجویان ممتاز ما را با رویه ای مشخص پس از گذراندن دوره های آموزش مهارتی مرتبط و دوره کارآموزی در محل همان شرکت پس از فارغ التحصیلی به کار بگیرند.»

رئیس شورای تخصصی فرهنگی دانشجویی دانشگاههای آزاد استان سمنان از وضع فرهنگی دانشگاه از جمله بحث رعایت آراستگی و شؤونات هم گزارش داد که تا کنون جلسات مستمر در این خصوص با حضور مسؤولین و اساتید علاقمند شکل گرفته است و به طور مختصر آنچه به جمع بندی رسیده ایم این است که باید در این موضوع روی معرفت و شناخت و فرهنگسازی کار کنیم تا برخوردهای انتظامی مگر اینکه کسی باعث ناامنی شود و آرامش روانی دانشجویان را از بین ببرد.

ابوالقاسمی فر در پایان سخنان خود از امام جمعه محترم در خصوص حمایت های بی دریغ خود از مجموعه مدیران، اساتید و کارکنان دانشگاه قدردانی کرد.

در ادامه معاون فرهنگی-دانشجویی دانشگاه آزاد شاهرود برنامه های گسترده فرهنگی و دانشجویی خود را تبیین کرد. حجه الاسلام والمسلمین نظری از لزوم ارتباط دانشگاهها و حوزه های علمیه در شهرستان سخن گفت و پی گیری برنامه های مشترک را ضروری دانست.

عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود همچنین پیشنهاد داد که کارگاه مشترک اساتید دانشگاهها و حوزه ها با موضوع تبیین بیانیه گام دوم انقلاب تشکیل شود.

امام‌ جمعه شاهرود نیز ضمن عرض خیر مقدم به رئیس واحد شاهرود و معاون فرهنگی این دانشگاه گفت: مسؤولین دانشگاه ارتباط خوبی با مسؤولین شهر و مردم برقرار کرده اند که این باعث خرسندی است و خوب است که این رویه حفظ شود و گسترش پیدا کند.

حجه الاسلام امینی ضمن اعلام آمادگی جهت مساعدت و کمک بیشتر به دانشگاه در رسیدن به اهداف ارزشمند خود و تشکر ویژه از رئیس دانشگاه بابت همراهی با برنامه های شهرستانی از جمله سالگرد شهادت امام صادق(ع) و شهدای روحانیت شاهرود توجه بیشتر مسؤولین به امور فرهنگی را به ویژه در زمینه حفظ شؤونات و عفاف خواستار شد.

امام‌ جمعه شاهرود با تایید این موضوع که سرمایه های اصلی دانشگاه اعضای هیات علمی و دانش و مهارت ایشان و سایر نیروی انسانی از جمله کارکنان و دانشجویان می باشند ضرورت به کارگیری این پتانسیل ارزشمند را خواستار شد و خاطر نشان کرد راه مقابله با کاهش درآمد ناشی از کاهش دانشجو در دانشگاهها تقویت ارتباط با صنعت و تولید در دانشگاه است

وی در پایان ابراز امیدواری کرد همکاری متقابل دانشگاه آزاد اسلامی با سایر سازمانها و صنایع در سطح شهرستان شاهرود منتج به ارتقای وضعیت دانشگاه و صنایع شود و هر دو طرف باید از تواناییهای هم حداکثر بهره برداری را در جهت حفظ منافع خود و منافع شهرستان و منافع ملی به کار گیرند.

  • دوشنبه 07 مرداد 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

پنجشنبه 08 خرداد 1399 . 15:29 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی