دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در برگزاری دوره های سازمان برنامه و بودجه استان سمنان مشارکت می کند.

WhatsApp Image 2019-07-18 at 15.10.17.jpeg

مرکز آموزش استانداری سمنان در برگزاری دوره های آموزشی توانمند سازی مدیران از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود استفاده می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، معاون علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شاهرود از توافق با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان در راستاي برگزاری دوره های آموزشی توانمند سازی مدیران استان سمنان خبر داد و افزود یک دوره آموزشی در راستای توانمند سازي مديران استاني هنگام وقوع حوادث طبيعي برگزار شد.

دکتر مجتبی واحدی از استقبال مرکز آموزش استانداری سمنان در خصوص برگزاری سایر دوره های آموزشی سازمان برنامه و بودجه توسط اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود خبر داد و گفت: مقرر گردیده است که لیست 22 دوره آموزشی سازمان برنامه و بودجه به دانشگاه ارسال شود تا با بررسی دوره ها در خصوص برگزاری دوره ها توسط اساتید خودمان اقدام کنیم.

وی ادامه داد در همین راستا اولین دوره آموزشی در راستاي توانمند سازي مديران استاني هنگام وقوع حوادث طبيعي با عنوان "دوره آموزشي مدیریت بحران" روز پنجشنبه ٢٧ تير ماه ٩٨ برای آموزش مدیران سازمانهای مختلف استان سمنان در سازمان برنامه و بودجه استان سمنان توسط دكتر عباس كنگي عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود برگزار گرديد.

معاون علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شاهرود با ذکر این مطلب که این دوره به درخواست سازمان برنامه و بودجه استان سمنان و در محل تالار فجر این سازمان برگزار شد تصریح کرد طي توافق صورت گرفته توسط معاونت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شاهرود با مرکز آموزش استانداري سمنان، دوره آموزشي "مدیریت بحران" با شرکت مدیران سازمان های مختلف استان در تاريخ پنجشنبه ٢٧ تير ماه ٩٨ توسط آقاي دكتر كنگي عضو هيات علمي واحد شاهرود برگزار گرديد.

دكتر مجتبي واحدي در توضيح علت برگزاری این کارگاه گفت: پس از حوادث ناگوار سيل در ابتداي سال 98 بر آن شديم كه از پتانسیل واحد و توانمندی اعضاي هيات علمي دانشگاه جهت كمك به مديريت بحران كشور استفاده كنيم و در همين راستا جلساتي با مديريت بحران و مركز آموزش استانداري برگزار شد كه با استقبال استانداري سمنان مواجه شد.

وی با بیان اینکه رویکرد این کارگاه آموزشی استفاده از فناوریهای نوین در مدیریت بحرانهای طبیعی بود تصریح کرد: در کارگاه یرگزار شده راهکارهای عملیاتی جهت کاهش خسارات و تلفات رویدادهای طبیعی (زلزله، سیل، فرونشست زمین و ...) مورد بحث و بررسی قرار گرفت. محورهای اصلی کارگاه هم مبتنی بر مدیریت بحران های طبیعی(پیش از رخداد، هم زمان با رخداد و پس از رخداد بحران) متمرکز بود. در این راستا نرم افزار مدیریت مخاطرات طبیعی و اپلیکیشن گزارشگر بحران معرفی و بصورت عملیاتی مورد آموزش قرار گرفت و در پایان کارگاه تجربیات سیل فروردین ماه در استان گلستان و استان خوزستان مورد بحث قرار گرفت.

معاون علمی واحد شاهرود در بیان تواناییهای علمی و تجربیات عملی مدرس این دوره گفت: دکتر عباس کنگی دانشیار گروه زمین شناسی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و طراح سامانه تخمین سریع خسارات زلزله می باشد که این سیستم تا کنون در برخی از سازمان های دولتی بصورت عملیاتی مورد استفاده قرار گرفته است. وی همچنین فعالیتهای پژوهشی و صنعتی زیادی در خصوص پیش بینی و مقابله با بلایای طبیعی از جمله "طراحی سامانه مدیریت بحران و ارزیابی خسارت زلزله" را در کارنامه خود دارد و علاوه بر اینها مدیر مسؤول مجله رسوب و سنگ رسوبی است.

 

لینک خبر در خبرگزاری ایسکانیوز

 

لینکر خبر در خبرگزاری آنا

لینک خبر در خبرگزاری مهر

 

 

  • جمعه 28 تير 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

پنجشنبه 08 خرداد 1399 . 16:34 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی