دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود میزبان مسابقات کشوری بدمینتون خواهران واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی شد

photo_2019-07-08_08-50-48.jpg

مسابقه بدمینتون ویژه دانشجویان دختر از تاریخ 98/4/20 به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، مسابقه بدمینتون ویژه دانشجویان دختر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود جام شهید مرتضی عبداللهیان به طور رسمی از 20 تیرماه 98 به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود برگزار می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با بیان اینکه این مسابقات در دهه کرامت و از تاریخ 20/4/98 الی 23/4/98 برگزار می شود در مورد زمان بندی اجرای مسابقه ابراز کرد: پذیرش تیم ها از 19 تیر ماه آغاز می شود و صبح پنجشنبه 20 تیرماه مراسم افتتاحیه با حضور مسؤولین شهرستان و ورزشکاران و سرپرستان تیم ها با سخنرانی پدر شهید مرتضی عبداللهی که این جام به نام نامی او نامگذاری شده است و اجرای نمایشی ورزشکاران باستانی کار شهرستان، برگزار خواهد شد و پس از رژه تیم های شرکت کننده، مسابقات رسما آغاز خواهد شد. اختتامیه مسابقات هم بسته به قرعه و وضعیت نتایج تیم ها یکی از روزهای 22 یا 23 تیرماه و به احتمال قوی 22 تیرماه خواهد بود.

دکتر سیداحمد ابوالقاسمی فر در خصوص سطح برگزاری این مسابقات گفت این دوره از مسابقات یکی از برنامه های کشوری مصوب سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی است که با حضور تیمهایی از استانهای تهران، خراسان رضوی، همدان، قزوین، اصفهان، البرز، خوزستان، سمنان، فارس، مرکزی و ...  و با رقابت دهها ورزشکار خانم که نفرات تیم های برگزیده کشوری می باشند در خانه بدمینتون شهرستان شاهرود برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسابقات ورزشی کشوری واحدهای دانشگاه‌ آزاد در رشته‌های مختلف همه ساله به میزبانی واحدهای دانشگاهی مختلف در سراسر کشور و با حضور دانشجویان قهرمان در رشته‌های ورزشی از سراسر کشور برگزار می‌شود عنوان کرد: توانستیم با ارائه امکانات و تواناییهای ورزشی خود و ابراز آمادگی موافقت سازمان مرکزی دانشگاه را برای برگزاری این دوره از مسابقات اخذ کنیم.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در خصوص امکانات این واحد دانشگاهی که موجب اخذ موافقت سازمان مرکزی جهت برگزاری این دوره از مسابقات شده است گفت: امکانات حوزه ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در شهرستان شاهرود و حتی در استان سمنان کم نظیر است بصورتی که این واحد دانشگاهی دارای مجموعه تربیت بدنی مجهز شامل دو زمین چمن و سالن های سرپوشیده فوتسال، کشتی، بدنسازی، والیبال، بسکتبال و بدمینتون با تجهیزات کامل می باشد. همچنین بهره مندی از سایر امکانات رفاهی خوب مانند خوابگاه مجهز و به روز با ظرفیت 350 نفر برای خواهران و سالن غذاخوری و تالار پذیرایی با ظرفیت 1800 نفر در کسب موافقت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برای سپردن میزبانی برگزاری این مسابقات به واحد شاهرود بی تاثیر نیوده است.

ابوالقاسمی فر اضافه کرد: البته این موضوع که واحد شاهرود در طی سالیان گذشته بارها مجری مسابقات در سطح کشوری و شهرستانی بوده است خود موید توانایی مجموعه دانشگاه شامل امکانات و از همه مهمتر مسئولین و پرسنل فعال و با تجربه این واحد می باشد. از این گذشته تیم بدمینتون دانشجویان دختر دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در سال گذشته در همین مسابقات به مقام دوم دست یافته اند که اثر تعیین کننده ای برای اعطای مجوز میزبانی به واحد شاهرود داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در مورد محل برگزاری مسابقات و امکان تماشای این بازی ها ابراز کرد: اگرچه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود دارای مجموعه ورزشی مجهز است ولی با مشورت مدیران مجموعه تصمیم بر آن شد که این دوره از مسابقات در محل خانه بدمینتون شهر شاهرود برگزار شود تا شاهد حضور تماشاگران بیشتری از بانوان شاهرودی از این دوره از مسابقات باشیم که باعث جذابیت بیشتر این دوره از مسابقات باشد و این هم برای شهر شاهرود و هم برای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود به عنوان میزبان ارزشمند و حائز اهمیت است.

وی در مورد برنامه های جانبی در نظر گرفته شده برای تیم های شرکت کننده در این مسابقات گفت: از جمله برنامه های جانبی در نظر گرفته شده برای شرکت کنندگان در این مسابقات گردهمایی و تجدید میثاق تیم های شرکت کننده در محل یادمان شهدای گمنام این واحد دانشگاهی است. همچنین شرکت در تور زیارتی امامزاده محمد بسطام، خرقان، شهدای گمنام شاهرود و سفر تفریحی و سیاحتی به مراکز خوش آب و هوای شاهرود مثل آبشار و برنامه های متنوع دیگر از جمله برنامه های در نظر گرفته شده فرهنگی و سیاحتی برای اثر گذاری معنوی و همچنین معرفی شهرستان شاهرود به شرکت کنندگان می باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که چقدر امید به مقام آوردن دانشجویان شاهرود در این دوره از مسابقات دارید ابراز کرد: "6 تن از دانشجویان ما در سال گذشته در رقابتهای بدمینتون کشوری واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که در قوچان برگزار شد به مقام نائب قهرمانی دست یافته اند و امسال با دارا بودن همین تیم به عنوان تیم منتخب استان سمنان و بهره مندی از امتیاز میزبانی به امید خدا به دنبال کسب سکوی قهرمانی می باشیم."

وی در پایان از زحمات و مساعدتهای دکتر حسین رضوانی رئیس هیات بدمینتون شهرستان شاهرود که در راستای پیشرفت ورزش شهرستان آکادمی بدمینتون را به صورت رایگان در اختیار این مسابقات قرار داد تشکر و تصریح کرد این همکاری موجب ارتقای سطح فنی مسابقات و همچنین سطح فنی ورزش بدمینتون شهرستان خواهد شد.

لازم به ذکر است ورزشکاران شرکت کننده در این دوره از رقابت ها که از نظر کمیته مسابقات به عنوان بازیکن فنی و برتر انتخاب شوند، جهت شرکت در تیم های لیگ برتر دانشگاه و مسابقات برون مرزی اولویت دارند. برندگان این دوره از مسابقات هم به سازمان مرکزی دانشگاه جهت مراحل بعدی و اهدای جوایز معرفی خواهند شد.

 

لینک خبر در خبرگزاری آنا
 

لینک خبر در خبرگزاری مهر
 

لینک خبر در خبرگزاری بسیج

 

لینک خبر در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

 

لینک خبر2 در خبرگزاری مهر

 

گزارش تصویری خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)

  • شنبه 08 تير 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

پنجشنبه 08 خرداد 1399 . 15:46 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی