دیدار رئیس و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با خانواده شهدا و جانبازان دفاع مقدس و تقدیر از ایشان

photo_2019-05-25_13-41-10.jpg

رئیس و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با خانواده شهدا و جانبازان دفاع مقدس دیدار کردند

به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر رئیس و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با پدر شهید علی اکبر حیدری و جانباز جنگ تحمیلی آقای عبدالحسین ابراهیمی دیدار کردند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر رئیس و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با پدر شهید علی اکبر حیدری دیدار کردند. در این دیدار که تنی چند از مسوولین بنیاد شهید و ایثارگران شهرستان شاهرود هم حضور داشتند پدر شهید در بیان ویژگیهای فرزند شهید خود گفت: علی اکبر در فضیلتها و محاسن تا حدی بود که هیچ یک از ما انگشت کوچک او هم نمی شویم. علی اکبر حیدری در شرق دجله جاده خندق مورد اصابت ترک قرار گرفت و به شهادت رسید.

پس از دیدار با خانواده شهید اعضای هیات رئیسه دانشگاه در منزل جانباز جنگ تحمیلی آقای عبدالحسین ابراهیمی با وی دیدار کردند. وی که در عملیات کربلای ۴ به دلیل رفتن روی مین از ناحیه پا دچار آسیب شد در مورد چگونگی مجروحیت خود و اقدامات و شرایط خود پس از آن توضیحاتی داد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در این دیدار ضمن عرض تسلیت سالروز ضربت خوردن امیر مومنان(ع) گفت: این وظیفه ماست که برای تشکر از شما در پاسداشت از میهن و انقلاب اسلامی به ملاقات شما بیاییم و به واقع شما مایه افتخار ما هستید.

 

معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شاهرود با استفاده از این حدیث علوی که «مَا الْمُجَاهِدُ الشَّهِيدُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ بِأَعْظَمَ أَجْراً مِمَّنْ قَدَرَ فَعَفَّ لَكَادَ الْعَفِيفُ أَنْ يَكُونَ مَلَكاً مِنَ الْمَلَائِكَةِ» گفت: معنای این حدیث این است که پاداش مجاهدي كه در راه خدا به شهادت رسيده برتر از پاكدامني نيست كه توان گناه دارد و گناه نكند و لذا کسی که مسیر شهیدان را ادامه می دهد و در عین توانمندی بر گناه کردن عفت پیشه می کند اجری کمتر از شهیدان ندارد و این می تواند استنادی باشد برای این جمله رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند: «زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان کمتر از شهادت نیست

حجه الاسلام محمدی ادامه داد: امیدواریم به برکت خون شهیدان و ایثارگری شما جانبازان عزیز ذلت روز افزون نصیب دشمنان اسلام و عزت و ابهت و شوکت بیش از این نصیب رزمندگان اسلامی در تمامی جبهه ها شود.

در پایان ملاقات با اهدای هدیه از طرف هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و همچنین از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شاهرود از زحمات و ایثارگری های خانواده شهید و جانباز سرافراز دفاع مقدس تقدیر شد.

 

لینک خبر در خبرگزاری بسیج

 

لینک خبر در خبرگزاری فارس

  • شنبه 04 خرداد 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

پنجشنبه 08 خرداد 1399 . 16:11 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی