دکتر ابوالقاسمی فر در دیدار هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با امام جمعه این شهر مطرح کرد:

photo_2019-05-14_00-05-28.jpg

بیمارستان خاتم الانبیا(ص) این واحد دانشگاهی یک بیمارستان عمومی غیردولتی است که با هزینه حدود نصف بیمارستانهای خصوصی ولی با کیفیت مشابه آنها خدمت رسانی می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، رئیس و هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، با حجـت‌الاسلام عباس امینی امام‌ جمعه مردم شاهرود در دفتر وی دیدار و از عملکرد یازده ماهه دانشگاه گزارشی را ارائه کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در ابتدای این دیدار با ابراز خرسندی از این ملاقات گزارش جامعی از عملکرد دانشگاه در یازده ماه مدیریت خود در این مجموعه ارائه کرد. وی در خصوص عملکرد حوزه علمی و آموزشی دانشگاه گفت: با روی کار آمدن معاون علمی جدید توانستیم ثبت نام در چندین دوره کوتاه مدت را انجام دهیم. همچنین طی یک قرارداد که با سازمان نظام مهندسی ساختمان منعقد شد از این پس دانشگاه آزاد شاهرود مجری دوره های آموزشی نظام مهندسی در شرق استان سمنان خواهد بود که این برای اولین بار اتفاق افتاده است و فرصت مناسبی برای مهندسین شهر ما وشهرهای اطراف به حساب می آید. همچنین با پیگیری های صورت گرفته مجوز برگزاری آزمون صلاحیت بالینی پزشکان اخذ شد و طی سال گذشته و امسال 3 دوره از این آزمون را برگزار کردیم و اکنون دانشگاه آزاد شاهرود جزو معدود مراکز مجاز برگزاری این آزمون در سطح کشور است.

دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر در خصوص فعالسازی رشته های دانشگاهی در واحد شاهرود ابراز کرد: از حدود 130 رشته این واحد دانشگاهی تعدادی غیرفعال شده بود که توانستیم بسیاری از رشته های غیر فعال از جمله صنایع دستی و معدن را که برای مدت طولانی بدون دانشجو بودند مجددا فعال کنیم و اگرچه روند نزولی دانشجو در بسیاری از دانشگاهها وجود دارد در بهمن ماه سال گذشته از دوره مشابه خود در سال 96 بیشتر دانشجو جذب شد.

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در خصوص اهمیت برگزاری کنفرانسها و همایش ها گفت: مدتها بود که دانشگاه آزاد شاهرود میزبان هیچ همایش یا سمینار علمی نبود و این برای دانشگاهی با این سابقه و وسعت به هیچ وجه امر موجهی نبود؛ اگرچه ممکن است برگزاری همایش ها از نظر اقتصادی همواره توجیه اقتصادی نداشته باشد اما موجب حرکت و پویایی و نشاط علمی بین اساتید و دانشجویان در دانشگاه می شود و ما  از همه گروهها خواسته ایم که در خصوص برگزاری همایشها و تهیه مجلات پژوهشی برنامه های خود را هرچه سریعتر تدوین و ارائه کنند و همین امروز برنامه ریزی برای چند همایش را در دستور کار داریم به عنوان مثال یک همایش ملی با عنوان پژوهشهای کارآمد در مهندسی عمران، معماری، مکانیک و معدن که در اواخر خرداد ماه سال جاری بناست برگزار شود و دیگری کنفرانس ملی فناوریهای نوین در مدیریت بحرانهای طبیعی است که اولین کنفرانس در این زمینه و با رویکرد کاهش خسارات و تلفات در شهرهای دارای بافت تاریخی است و قرار است در مهر ماه سال جاری برگزار شود که با مشکلاتی که اخیرا در زمینه بلایای طبیعی رخ داده است و لزوم مدیریت بحران در مخاطرات طبیعی لزوم برگزاری پژوهشها در این زمینه در کشور ما پر واضح است.

ابوالقاسمی فر با بیان اینکه بیمارستان خاتم الانبیا(ص) این واحد دانشگاهی یک بیمارستان عمومی غیردولتی است گفت: این به معنی ارائه خدمات با هزینه بسیار پایینتر ولی در حد کیفیت خدمات بیمارستانهای خصوصی در بیمارستان خاتم الانبیا(ص) است.

وی  از برنامه‌های مهم دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در یازده ماه اخیر را نگاه نو و ویژه به بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) خواند و خاطر نشان کرد  با تغییراتی که در مجموعه مدیریتی بیمارستان ایجاد شد و تحول در تیم پزشکان متخصص و کاهش مشکلات مالی امیدواریم شاهد شکوفایی و رسیدن به نقطه سر به سر و بلکه سوددهی بیمارستان در آینده باشیم. و این ویژگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود یک موهبت الهی است که با پشتوانه اعتماد مردم شکل گرفته تا امروز به یکی از سرمایه های علمی و فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در استان و کشور تبدیل شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در بسیاری از زمینه ها در دانشگاه های آزاد اسلامی استان سمنان رتبه اول را دارد تصریح کرد: همچنان که در تعداد اعضای هیات علمی و کارکنان و زیربنای آموزشی، امکانات کارگاهی و تجهیزات آزمایشگاهی رتبه اول را در سطح استان داریم در هزینه ها هم به دلیل تعداد زیاد پرسنل و دارا بودن بیمارستان رتبه اول را داریم و شایسته است مسئولین حمایت های بیشتری از دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود کنند تا بتواند به جایگاه شایسته خود در سطح استان و کشور دست پیدا کند.

رئیس شورای تخصصی فرهنگی دانشجویی دانشگاههای آزاد استان سمنان در خصوص مباحث فرهنگی اظهار داشت: در بعد فرهنگی با حضور معاون فرهنگی جدید در دانشگاه دغدغه ما بسیار کمتر شده است. دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود به همت معاون فرهنگی جدید این دانشگاه در زمینه فضای مجازی درکل دانشگاه های آزاد کشور محور اجرایی کار قرار گرفته است و همچنین بحث و تبادل نظر در خصوص راه اندازی گفتمان گام دوم انقلاب جریان دارد.

امام‌ جمعه شاهرود نیز ضمن عرض خیر مقدم به هیات رئیسه واحد شاهرود گفت: از دانشگاه آزاد اسلامی کمال تشکر را داریم که کمال کمک و خدمت رسانی را به مردم فهیم شاهرود و میهن اسلامی دارند و مردم و مسئولین هم باید اعتمادشان به این واحد دانشگاهی بیشتر شود تا هم در عرصه داخل و هم خارج دانشگاه تاثیر بیشتری در زمینه علمی و اخلاقی داشته باشد و دانشگاه هم باید در همه عرصه ها مردم را ببیند.

حجه الاسلام امینی، دانشگاه آزاد اسلامی را از سرمایه‌های بی‌بدیل نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و افزود: یکی از برکات این دانشگاه عظیم تربیت مدیران دستگاه‌های اجرایی و عالی رتبه است که توانسته‌اند منشأ خدمات بسیار زیادی در جامعه باشند.

امام‌ جمعه شاهرود با بیان اینکه قبول کردن مسؤولیت در دانشگاه در دوران سخت و بحرانی فعلی نشان از تقوی و شجاعت رئیس دانشگاه و مدیران وی دارد، تصریح کرد: حضور شخصیت‌های ارزشی در مدیریت کلان دانشگاه آزاد و همچنین در هیات رئیسه فعلی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، می تواند نوید بخش روزهای بهتری برای دانشگاه باشد و اگرچه شرایط اقتصادی فعلی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود مانند بسیاری از دانشگاههای کشور دشوار است اما به زعم اینجانب مدیریت جهادی هیات رئیسه فعلی دانشگاه آزاد که همه از افراد ارزشی شناخته شده هستند توانایی هدایت دانشگاه برای عبور از این شرایط سخت را داراست و ما هم در حد توان از این مجموعه حمایت خواهیم کرد.

وی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود را یکی از پیشگامان علمی شهرستان دانست و تاکید کرد: این دانشگاه پشتوانه محکمی برای دستگاه‌های اجرایی است و می تواند در همه زمینه ها بخصوص در بعد پژوهشی کمک شایانی به دستگاه های اجرایی کند و ما در حد توان برای حمایت معنوی از دانشگاه تلاش خواهیم کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تلاش بیشتر کارکنان دانشگاه و ایجاد رشته های جدید و فعال سازی رشته‌های قدیمی و همچنین تقویت بعد فرهنگی بخصوص در گفتمان سازی گام دوم انقلاب که مورد نیاز کشور است، دانشگاه بتواند در توسعه متوازن شهرستان نقش خود را ادا کند.
لینک خبر در خبرگزاری آنا

لینک خبر 1 در خبرگزاری بسیج

لینک خبر 2 در خبرگزاری بسیج

  • سه شنبه 24 ارديبهشت 1398
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

پنجشنبه 08 خرداد 1399 . 15:56 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی