ثبت نام مسابقات سراسری قرآن وعترت تا آخر آبان ماه

photo_2018-11-03_19-47-02.jpg

مرحله مقدماتی بیست و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود برگزار می‌شود.

به گزارش ایکنا؛ بیست‌وچهارمین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی آذرماه امسال همزمان با سراسر کشور به همت حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در این رابطه گفت: هدف از برگزاری این مسابقات، تقویت باورهای دینی و ملی، توسعه و تعمیق فعالیت‌های حوزه قرآن و عترت، تلاش برای پیاده‌سازی مفاهیم قرآنی در زندگی فردی و اجتماعی، افزایش نشاط اجتماعی و امید در میان دانشگاهیان است.
علی رضوانی در ادامه بیان کرد: این دوره از مسابقات که ثبت نام آن همزمان با سراسر کشور از روز ۱۲ آبان‌ماه آغاز شده و تا پایان آبان‌ماه نیز ادامه خواهد داشت، در سه سطح اساتید، کارکنان، دانشجویان و در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار می‌شود. بخش کتبی در ۱۰ رشته شامل تفسیر قرآن، زندگانی معصومین(ع)، حفظ و ترجمه ادعیه و زیارات، ترجمه قرآن به زبان انگلیسی، احکام بانوان، احکام آقایان، زندگانی پیامبر(ص)، ترجمه فارسی قرآن، آشنایی با نهج‌البلاغه، مفاهیم نهج‌البلاغه و بخش شفاهی در ۹ رشته شامل حفظ جزء ۳۰، حفظ ۵ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۵ جزء، حفظ کل قرآن کریم، قرائت تحقیق و ترتیل قرآن، اذان و تواشیح است.
عضو هیئت علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد شاهرود اظهار کرد: این مسابقات از ساعت ۱۰ روز ۱۲ آذرماه سال جاری به صورت متمرکز برگزار می‌شود. برای نفرات برتر در این مسابقات هدایایی شامل جوایز نقدی، اهدای کتاب مسابقه و لوح تقدیر در نظر گرفته شده است. علاوه بر این برای اساتید برتر امتیاز فرهنگی و برای دانشجویان برتر افزایش دو نمره به یکی از دروس گروه معارف اسلامی محسوب خواهد شد. دانشگاهیان می‌توانند برای ثبت نام و دریافت کتاب و اطلاعات بیشتر به دفاتر قرآن و عترت واحد مراجعه کنند.

خبر در شاهرود نیوز

  • جمعه 25 آبان 1397
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

جمعه 23 آذر 1397 . 18:58 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی