برگزاری جلسه قرآنی اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود

IMG_0060.jpg

جلسه قرآنی اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرودسه شنبه 10 مهر ماه 97 در محل مسجد النبی دانشگاه آزاد شاهرود برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در این مراسم که به همت بسیج اساتید و به میزبانی دکتر سید احمد ابوالقاسمی فر در محل مسجد النبی دانشگاه برگزار گردید تعداد زیادی از اساتید حضور به هم رساندند. مراسم با تلاوت زیارت عاشورا آغاز شد و سپس اساتید به روخوانی قرآن کریم پرداختند. پس از تلاوت قرآن حجت الاسلام والمسلمین دکتر نظری به ایراد سخن پرداختند. ایشان اساس صحبت خود را بر وضعیت کنونی پیش آمده در کشور بنا کردند و از منظر آیات قرآن به تحلیل آن پرداختند. ایشان در بخشی از سخنان خود جهان امروز را غالبا در دو دسته سلطه گر و سلطه پذیر دسته بندی کردند و گفتند انسانهای وارسته تنها سلطه خدا را می پذیرند. ایشان با اشاره به بخشی از آیه 65 سوره مبارکه انفال که می فرماید" يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ حَرِّضِ الْمُؤْمِنِينَ عَلَى الْقِتَالِ ۚ إِن يَكُن مِّنكُمْ عِشْرُونَ صَابِرُونَ يَغْلِبُوا مِائَتَيْنِ" اضافه کردند که این قانون الهی است که اگر کسی در راه خدا مقاومت کند از غیب به او کمک خواهد رسید.

ایشان در ادامه گفتند که کشور ما هم اکنون در جنگ تمام عیار اقتصادی و جنگ نرم است که خود شامل جنگ تبلیغاتی و جنگ فرهنگی است و وظیفه ما در شرایط کنونی حفظ وحدت و اتحاد است. باید عینک بد بینی را از چشم خود برداریم و همچنین لازم است که اعتماد سازی بین ملت و دولت انجام شود.

ایشان در انتهای صحبت های خود به این نکته اشاره کردند که مشکلات اقتصادی ما ریشه در اقتصاد ندارد و به دلیل سو مدیریت مدیران اقتصادی و نداشتن شجاعت است. همچنین لازم است اساتید بزرگوار در کلاسهای درس خود زمان کوتاهی را به تبیین این مسائل برای نسل جوان که در معرض بمباران تبلیغات سوء دشمن از طریق سایتها و کانالهای شبهه افکن قرار گرفته اند اختصاص دهند.

اساتید بسیجی دانشگاه پس از اتمام سخنرانی به زیارت شهدای گمنام دفن شده در جوار مسجد رفتند و در آنجا ضمن قرائت فاتحه یاد آن عزیزان را گرامی داشتند.

  • چهارشنبه 11 مهر 1397
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

شنبه 02 شهريور 1398 . 18:38 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی