تجلیل از خانواده دانش‌آموخته دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و شهید مدافع حرم

تجلیل از خانواده دانش‌آموخته دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و شهید مدافع حرم

مراسم دعای ندبه با تجلیل از خانواده محمد عبداللهی شهید مدافع حرم و دانش‌آموخته دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و با قرائت پیام دکتر فرهاد رهبر در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد.

در این مراسم که در مسجدالنبی (ص) دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و با پخش زنده از شبکه شما و سیمای استانی و با حضور پرشور مردم همراه بود از خانواده محمد عبداللهی شهید مدافع حرم و دانش‌آموخته این دانشگاه تجلیل شد.

پدر شهید عبداللهی در این مراسم گفت: «وظیفه‌دارم حق مطلب را در مورد شهید بیان کنم. قبل از هر چیز از خانواده محترم شهدا بخصوص شهدای مدافع حرم که سهم بخصوصی در پیشگاه امام خامنه‌ای دارند تشکر می‌کنم.»

وی افزود: «خیلی جاها بود که امام خمینی در زمان جنگ تحمیلی از رزمندگان خواستند و اعلام کردند و آن‌ها نیز لبیک گفتند و به جبهه‌ها رفتند ولی مدافعان حرم منتظر فرمان رهبرشان نشدند و فقط فهمیدند ایشان قلبا رضایت دارند و دست از پا نشناختند و با التماس از مسئولین خواستند به جبهه‌های عراق و سوریه اعزام شوند . فقط می‌دانستند رهبر راضی است بنابراین این یک مدال افتخار بزرگ است برای مدافعین حرم و وظیفه ما این است که به آن تأکید کنیم.»

عبداللهی ادامه داد: «فرزند من حقیر که این مدال افتخار را بر گردن انداخت نشان از ولایی بودن این شهید است، ذوب شده بود در ولایت همه‌چیز را با دوری و نزدیکی از ولایت اندازه‌گیری می‌کرد. مرتضی یک ویژگی داشت که ما باید در مورد این ویژگی حتما تأکید کنیم که در مسیر یادگرفتنش مخصوصا از مسجد، ولایت را و مخصوصا ولایت علی ابن ابیطالب(ع) را به‌خوبی یاد گرفت و نکته اتصال با این دنیای فعلی ما را ولایت امر و رهبر عزیز را، به‌خوبی درک کرد.»

پدر شهید مدافع حرم بیان کرد: «اگر ما با شجاعت پیرو رهبر باشیم همیشه نگاه و پیروزی خداوند پشت سر ماست. نترسید این پیام شهداست و شهدا پیام نترسید را با خونشان ثابت کردند.»

حجت‌الاسلام احمد نظری خطیب و سخنران هم در این مراسم گفت: «در فرهنگ قرآن مرگ اکمل است و اگر این مرگ درراه خدا قرار بگیرد و شهید بشود اجمل می‌شود.»

وی افزود: «آنجایی که ارزش‌ها در زندگی به چشم می‌آید آنجایی است که انسان جان خود را درراه خدا فدا می‌کند. به‌عنوان‌مثال شما خانواده محترمی را در قرآن می‌بینید بنام ابراهیم و خانواده ابراهیم و داستان قربانی کردن حضرت اسماعیل که این کار برای یک پدر و یک مادر کاری بسیار سخت است. نمونه دیگر حضرت علی (ع) است که در داستان لیلـت المبیت که در آن شب در بستر پیامبر خوابید. اگر انسان خودخواه باشد وقتی می‌داند 70 نفر از جوانان به‌قصد کشتن پیامبر به خانه او حمله می‌کنند هیچ‌گاه قبول نمی‌کند ولی به‌جای خودخواهی تنها یک سؤال از پیامبر می‌پرسد و آن این است :اگر من در جای شما بخوابم آیا تو و دین تو و مکتب تو باقی خواهد بود؟این نمونه‌های شاخص خداخواهی در قرآن کریم است.رمز اصلی ظهور دست برداشتن انسان از خودخواهی و به خدا رسیدن است که شهدا این کار را با جان‌فشانی انجام دادند.»

در این مراسم که به همت هیات دانشجویی عشاق المهدی (عج)، بسیج کارکنان و معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود برگزار شد، پیام فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به خانواده محمد عبداللهی شهید مدافع حرم و دانش‌آموخته دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود قرائت و در آیینی باشکوه از آنان تجلیل شد.

از مجید یونسیان خانواده شهید منا و دانشجوی واحد دانشگاهی شاهرود نیز با حضور رئیس و معاون دانشجویی فرهنگی واحد شاهرود و جمعی از مسئولان قدردانی شد.

  • يکشنبه 26 آذر 1396
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

چهارشنبه 26 دي 1397 . 21:32 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی