معاون پژوهشی واحد شاهرود عنوان کرد: بحران آب، یکصدمین ایستگاه قراردادهای برون دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

معاون پژوهشی واحد شاهرود عنوان کرد: بحران آب، یکصدمین ایستگاه قراردادهای برون دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود

با انعقاد قرارداد معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با شرکت آب و فاضلاب مشهد تعداد قراردادهای برون دانشگاهی این دانشگاه به 100 عدد رسید.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با اعلام این خبر بیان کرد: با توجه به بحران آب موجود و ضرورت بهبود مدیریت منابع آب و شناسایی پتانسیل‌های جدید بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی، دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود قرارداد برون دانشگاهی با عنوان مطالعه «بررسی و تحلیل گسل‌های مؤثر بر کمیت و کیفیت چاه‌های آب شرب مشهد خصوصا در مناطق شمال غرب دشت مشهد» را با شرکت آب و فاضلاب مشهد منعقد کرد.

دکتر صاحبعلی منافی با اشاره به سیاست‌ها و اولویت‌های علمی و فناوری کشور در شورای عالی عتف (شورای عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) افزود: «پس از محیط‌زیست، بهینه‌سازی و مدیریت در زمینه آب، دومین اولویت پژوهش و فناوری کشور در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی بوده و در همین راستا دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گام‌های بلندی را از طریق اساتید و پژوهشگران خود برداشته است«.

وی اظهار کرد: «به نظر می‌رسد با توجه به بحران آب، بهینه‌سازی مصرف و مدیریت تقاضای آب، افزایش بهره‌وری از منابع آب در کلیه بخش‌ها، حفاظت و بهره‌وری بهینه کمی و کیفی از منابع آب سطحی و زیرزمینی، مدیریت اقتصادی و اجتماعی آب، توسعه و ارتقای فناوری‌های مرتبط با استفاده بهینه از منابع آب نامتعارف، بومی‌سازی دانش فنی، توسعه و اصلاح شبکه‌های توزیع آب و تولید و توسعه فناوری مرتبط با مدیریت منابع و مصارف آب از مهم‌ترین شاخص‌های این بحران است که در این قرارداد دیده ‌شده است«.

منافی مبلغ این قرارداد را 580 میلیون ریال ذکر کرد و گفت: «تقویت ارتباط با صنعت و دانشگاه تنها راه ورود به نسل سوم یعنی دانشگاه‌های کارآفرین است«.

دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با امضای 100 قرارداد برون دانشگاهی رتبه اول در بین واحدهای دانشگاهی استان را دارد و در کشور نیز به‌عنوان دانشگاهی پژوهش محور مطرح است.

  • شنبه 04 آذر 1396
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

چهارشنبه 26 دي 1397 . 22:42 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی