تکریم سادات دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به مناسبت عید غدیر

تکریم سادات دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به مناسبت عید غدیر

سادات دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود به مناسبت جشن عید غدیر خم با حضور کارکنان و استادان این دانشگاه تجلیل شدند.

در این مراسم که امام‌جمعه شاهرود، رئیس و معاونان، استادان، کارکنان و دانشجویان حضور داشتند از 15 نفر از سادات دانشگاه در جشن عید غدیر خم تجلیل شد.

امام‌جمعه شاهرود در این مراسم با تبریک عید غدیر به دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و با اشاره به اینکه همچنان فضای کشور و شهرمان معطر است بنام عید سعید غدیر و دهه ولایت و امامت گفت: «این اعیاد را خدمت جمع حاضر و فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی، مدیریت و سایر دانشگاهیان تبریک و تهنیت می‌گویم.»

حجت‌الاسلام‌ عباس امینی گفت: «اگر حادثه غدیر نبود، اگر روایات مفصلی که اهل سنت نقل کرده‌اند از بزرگانشان مبنی بر وصایت و خلافت امیرالمؤمنین (ص) نبود، همه این سؤالات به این سؤال اصلی می‌رسید که آیا در مساله وصایت و خلافت باید به یک سامانی رسید یا نه؟ اگر ما دلیل نقلی بر مساله غدیر نداشتیم عقل می‌گفت باید وصایت سامان بگیرد یا نه؟ ما میگوییم قرآن را کار نداریم، روایات اهل شیعه و سنت را کار نداریم، ما باشیم و عقل. یک انسان کامل آمده 23 سال زحمت‌ کشیده یک راهی را ترسیم و تمدن نوینی را ایجاد کرده بعد مساله را واگذار کند به مردم؟! آیا عقل این را می‌پذیرد؟»

وی بیان کرد: «حضرت ابراهیم (ع) اوصیایی داشتند، حضرت عیسی بن مریم (ع) هم اوصیایی داشتند بنابراین مساله وصایت و جانشینی ابداعی حوزه اسلام نیست. در ادیان قبلی هم بوده است. به همان دلیل که نبوت به دست مردم نیست وصایت هم به دست مردم نیست، مستندترین، محکم‌ترین و بی‌قیدترین نقل ما قرآن است و مسئله وصایت و خلافت مسئله نبوی نبود مسئله الهی بود و درنتیجه امر الهی را باید ابلاغ کرد.»

امینی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی جرعه‌ای بسیار اندک از اقیانوس بی‌کران غدیر است که خدا خواسته جاری و ساری باشد تاکید کرد: «امام (ره) فرمودند ما ادعا نمی‌کنیم همه آنچه که اسلام است را عمل کردیم. ما به دنبالش هستیم با همه نقصی که بشر دارد ولی ما اصرارمان این است خون‌بهای شهیدان و خون‌بهای بزرگان شمه‌ای از غدیر را به بشریت عرضه کند و همه دشمنی‌ها هم به علت همین است و چه بخواهند و چه نخواهند غدیر سرد شدنی نیست و روزی خواهد آمد که غدیر تحقق جهانی پیدا کند و آن روز دیر نیست.»

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود هم سخنانی را در مورد واقعه غدیر ایراد کرد و برگزاری این مراسم را اقدامی هرچند کوچک در جهت تکریم سادات دانشگاه دانست و گفت: «پیامبر(ص) می‌فرماید که روز غدیرخم برترین عیدهای امت من است و آن روزی است که خداوند دستور داد آن روز برادرم علی ابن ابیطالب را به‌عنوان پرچم‌دار و فرمانده امتم منصوب کنم تا بعد از من مردم توسط او هدایت شوند و آن روزی است که خداوند دین را تکمیل و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را به‌عنوان دین برای آنان پسندی.»

دکتر علی رضوانی افزود: «یکی از اعیاد امت اسلام عید غدیر و بزرگ‌ترین عید است و امیدوارم که این سنت حسنه دیدوبازدید هر چه بیشتر و باشکوه‌تر اجرا شود.»

رضوانی اظهار کرد: «در هر حال امیدواریم به‌عنوان یک خانواده بزرگ در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود با حدود 700 نفر کارکنان این همدلی و این صفا و صمیمیتی که حاکم هست در واحد روزبه‌روز تقویت شود و در جهت عظمت و بزرگی این واحد دانشگاهی همه ما تلاش کنیم و همدیگر را در جهت ارتقاء مجموعه که ارتقاء خودمان است تقویت کنیم.»

در این مراسم که به همت معاونت دانشجویی فرهنگی برپا شده بود از تعدادی از فرزندان کارکنان نیز که به سن تکلیف رسیده بود با اهدای کلام‌الله مجید تجلیل شد.

  • يکشنبه 19 شهريور 1396
یزدان پناهی

رئیس حوزه ریاست و روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

دوشنبه 23 مهر 1397 . 23:19 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی