نماینده شاهرود و میامی در مراسم روز پرستار در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود: مردم قدردان خدمات پرستاران هستند

نماینده شاهرود و میامی در مراسم روز پرستار در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود: مردم قدردان خدمات پرستاران هستند

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در مراسم روز پرستار در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: خدمات پرستاران در هنگامه‌های بحران بر کسی پوشیده نیست و مردم قدردان خدمات آنان هستند.

دکتر سید حسن حسینی شاهرودی با تبریک ایام میلاد حضرت زینب کبری (س)  و روز پرستار را و دهه فجر انقلاب اسلامی در مراسمی که به همین مناسبت به همت بسیج دانشجویی و معاونت دانشجویی و فرهنگی در سالن همایش‌های دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود و با حضور جمع زیادی از اساتید، کارکنان و دانشجویان پرستاری برگزار شد افزود: تجلیل از عزیزان حوزه بهداشت و درمان و به‌خصوص پرستاران را وظیفه ذاتی خودمان میدانیم ، عزیزانی که در این جمع به‌عنوان دانشجو حضور دارند و آینده‌سازان این شغل مهم هستند و اساتید آن‌ها که وظیفه آموختن را به این عزیزان بر عهده دارند. 
وی اظهار کرد:  قدردانی خودم و مردم خوب شهرستان را نسبت به خدماتی که شما دارید و خدماتی که شما دانشجویان در آینده خواهید داشت به کشور و به این مردم محروم اعلام می‌کنم. 
حسینی شاهرودی بیان کرد: امام علی ( ع ) می‌فرمایند که دو نعمت است که مجهول است : امنیت و سلامت . تا انسان درگیر ناامنی نشود قدر امنیت را نمی‌داند و امروز می‌بینیم همه در این سرزمین در امنیت هستیم . شما جوانان امروز جنگ را ندیده‌اید ، تجاوز دشمن را ندیده‌اید ، فضای ایام دفاع مقدس را مشاهده نکرده‌اید فضای اوایل انقلاب را مشاهده نکرده‌اید و الان که ما در آرامش هستیم  تمام کشورهای اطراف ما دچار تشنج و جنگ هستند، از پاکستان و افغانستان گرفته تا بحرین ، عراق و سوریه و لبنان و بعضی کشورهای شمالی ما ، اما ما در امنیت کامل هستیم و این امنیت کامل را از انقلاب اسلامی داریم و از حضور مردم خوبمان درصحنه که روز 22 بهمن بازهم مشاهده می‌شود این حضور با همه کاستی‌ها ، با همه مشکلات اقتصادی و دیگر مشکلات موجود در جامعه با حضور همه مردم اعم از زن و مرد ،چپ و راست  و افراد مختلف حضور پیدا می‌کنند و از کیان کشورشان ، نظامشان و انقلابشان دفاع می‌کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: شما که آینده‌سازان این کشور هستید امیدوارم که در جهت تعالی کشور و امنیت کشور و سلامت آن قدم بردارید و البته موقعی انسان‌ها قدر شمارا می‌دانند که مریض می‌شوند، به بیمارستان می‌روند، به پزشک مراجعه می‌کنند و آن موقع است که می‌فهمند جایگاه شما چیست و چه نقش ارزنده‌ای را در جامعه دارید و امیدوارم خداوند شمارا حفظ کند و موفق بدارد.
در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا کهساری هم با تبریک ایام خجسته دهه فجر و میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار گفت: پرستاری شغلی است الهی و اگر بخواهیم یک تعریف مختصری داشته باشیم پرستاری حرفه‌ای است که در جهت حفظ و پیشبرد حیات ، پیشگیری از بروز بیماری‌ها، تسکین دردها و بازگرداندن سلامتی به بشریت گام برمی‌دارد. 
نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان افزود: این کاری که پرستاران انجام می‌دهند بسیار ارزشمند است و کاری است الهی چون اول حیات‌بخش پروردگار متعال است و پرستار تلاش می‌کنم که شفا و سلامتی به مریض برگردد اما باید بدانیم که اولین شافی و شفادهنده پروردگار متعال است.
دکتر حسین هراتی پور رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی نیز طی سخنانی حرفه پرستاری را سخت و پرمخاطره ذکر کرد و گفت: پرستاری یکی از شغل‌های ارزشمند و سخت در جامعه است و دانشجویان باید در جهت ارتقاء سطح دانش خود در این رشته و تحصیلات تکمیلی این رشته کوشا باشند. 
اهدای جایزه و لوح تقدیر به پرستاران بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، دانشجویان و اساتید این رشته از دیگر مراسم روز پرستار در این دانشگاه بود.

  • سه شنبه 19 بهمن 1395
سیدامیررضاحسینی نژاد

مدير روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

پنجشنبه 06 ارديبهشت 1397 . 19:51 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی