دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود صعود خود به بلندترین قله یزد را تقدیم شهدای آتشنشان و انقلاب اسلامی کرد

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود صعود خود به بلندترین قله یزد را تقدیم شهدای آتشنشان و انقلاب اسلامی کرد

دانشجوی تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود توانست همگام با دیگر کوهنوردان ایران و برخی کشورهای جهان قله شیرکوه یزد را فتح کند.

حمید غلامی دانشجوی کارشناسی ارشد تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود توانست در صعود بین‌المللی  به قله 4 هزار و 75 متری شیرکوه یزد که به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و با حضور کوهنوردان برتر کشور و همچنین چند کشور از سراسر دنیا، ۱۰ نفر از هیمالیانوردان برجسته کشور و رییس و نائب ریس کوهنوردی کشور انجام‌شد، شرکت و این قله را فتح کند. 
غلامی در مورد این صعود موفقیت‌آمیز می‌گوید: این حرکت ورزشی که در شرایط سخت جوی برگزار شد با حضور جمعی از بهترین کوهنوردان کشور بود و همین‌جا این موفقیت ورزشی را تقدیم شهدای پلاسکو و شهدای انقلاب اسلامی می‌کنم.
در سطح استان یزد، دو رشته‌کوه متمایز از هم وجود دارد. یكی در بخشی از کوه‌هایی است كه در جهت شمال باختری - جنوب خاوری از مركز ایران عبور می‌کنند و به کوه‌های مركزی ایران معروف هستند و دومی شامل رشته‌کوه‌هایی است كه در مناطق مركزی، شمالی و خاوری استان قرار دارند.کوه‌های مهم استان یزد شیرکوه و کوه‌های خرانق هستند.
شیرکوه با ارتفاع 4 هزار و 75 متر بزرگ‌ترین قله کویر مرکزی ایران است.گرچه ازنظر تقسیم‌بندی کوه‌های منفرد ایران از آن یادشده لیکن در حقیقت بخشی از رشته‌کوه زاگرس است.

  • شنبه 16 بهمن 1395
سیدامیررضاحسینی نژاد

مدير روابط عمومي دانشگاه

0 نظر

سه شنبه 01 خرداد 1397 . 14:28 .

ارسال پیام مستقیم برای ارتباط با ریاست
در حال انجام عملیات...
ارتباط با ریاست
ارتباط با ریاست
ارسال پیام مستقیم برای روابط عمومی
در حال انجام عملیات...
روابط عمومی
روابط عمومی